Jahodová přesnídávka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kopretinka
565 příspěvků 23.06.05 20:24
Jahodová přesnídávka?

Nevíte někdo prosím přesný postup pro výrobě jahodové přesnídávky? Děkuji

Reakce:
Kopretinka
565 příspěvků 23.06.05 22:43
:o)

Samozřejmě pro výrobu, ne pro výrobě

ajta
590 příspěvků 23.06.05 23:18
něco bych tady měla....

ale sama to nemám vyzkoušeno…

Jahodové pyré:

2 kg jahod
800-900 g krystalového cukru

Zralé jahody dobře omyjeme rozmixujeme s cukrem.Vzniklou kaši plníme do skleniček, uzavřeme víčkem a sterilujeme 25 minut při teplotě 85°C.

Na přesnídávku bych to já osobně smíchala ještě s jablečným pyré.

Vali
1326 příspěvků 24.06.05 00:50
ovocné přesnídávky

jsem dělala s přidáním pudinku a mléka. K jahodám by se hodil jahodový pudink a to mléko by to zjemnilo. Používala jsem různé druhy ovoce a zavařovala běžným způsobem do malých skleniček.

Na jablečnou mám tento recept:
5 kg jablek,
1/2 kg cukru,
2 vanilkové cukry,
2 pudinky na 800 ml mléka.

penda
4752 příspěvků 24.06.05 01:15
Jestli to chceš do zásoby

pro Lucinku, tak bych radši zmrazila čerstvé jahody a až bude správný čas, tak jí dala koštnout nejdříve kousek jahůdky a čekala, zda se neosype (kdyby zkouška dopadla dobře, tak bych buď vůbec nesladila anebo jen mírně…). Mohlo by se Ti totiž stát, že bys veškeré zavařené zásoby musela sníst sama ;o))

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 28.06.05 12:25
ke koštování jahůdky

Taky jsem Lucinka a narozená koncem června, jen kapku starší a maminka vždycky líčí příhodu, jak jsem jako dítko novorozené křičela a plakala a nebyla k utišení a ona chudák už nevěděla co se mnou, tak mi lupla do pusy jahůdku a jen zůstala koukat, jak děcko několikadenní cumlá a za chvíli spokojeně usne. Takže prohlašuji, že Lucie narozené v červnu jsou jahodové. Věřím, Kopretinko, že i tvá holčička taková bude!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz