dobrý sirup

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hafca 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.10 12:12
dobrý sirup

Koupili jsme si SodaStream na výrobu sodovky. Hlavně kvůli tahaní těžkých pet lahví domů, jejich skladování a nakonec i kvůli tomu úděsnému množství plastového odpadu co z nich je.
Teď řeším otázku nějakého dobrého sirupu. Samotné bublinky nevím proč, ale u mě žízeň nezaženou.
Má někdo vyzkoušenou nějakou značku, která je dobrá?

Reklama

Reklama

Reakce:

tuso
99 příspěvků 26.07.10 19:33
...

Výborný je bezový Yo. A potom ještě nějaký origo francouzský, v hranaté láhvi. Stál něco nad 100Kč. Koupil jsem ho v Hypermarketu Albert. Měli jsme, tuším, lesní směs a byl fakt skvělý.

Wolfg
583 příspěvků 26.07.10 20:33
??

Nevyjde levnějc rum?

noskovice
1323 příspěvků 26.07.10 20:45
Wolfíku,

snad bys neředil rum!!!

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.10 16:00
Bezový sirup

je opravdu skvělý. My kupujeme zn. Jupí.

Manana
1515 příspěvků 28.07.10 16:17
Ivo

nemyslíš náhodou bezinkový sirup? O sirupu z květů bezu-šeříku jsem neslyšel.
A ten bezinkový je dvojí, dělá se z květů a z plodů, ten z bezinkových květů, ze kterých se dělá i kosmatice, je skvělý a osvěžující. Je to samozřejmě bez černý Sambucus nigra, kterému se běžně říká bezinka nebo kosmatice nebo psí bez či kozičky.
Ale možná jak jsem starej tak jsem už mimo, třeba se dneska už říká jenom bez (já když to slyším, tak to vidím bez podprsenky), jako se dneska říká o smažených bramborách ta hranolka - 2.p. bez těch hranolek podle vzoru holek.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.10 23:23
Maňánku,

na obalu je napsáno: „sirup s příchutí černého bezu“, resp. „sirup s príchuťou bazy čiernej“.
A ještě je tam obrázek nahatého chlapečka, který říká: „Jsem černý, sladký a bez…“

Alis
2617 příspěvků 29.07.10 10:32
Mám takový kacířský nápad...

… co si teď v létě a v době dozrávání ovoce udělat sirupy vlastní, domácí?

A.

anickav
2904 příspěvků 29.07.10 11:14
Niekde v komore

sa mi ešte ukrýva sifónová fľaša…vyrábajú sa ešte bombičky?
Ja si robím sirupy za studena - z bazového kvetu, alebo ak náhodu mám viac ovocia (ríbezle, maliny, višne, jahody). Ten z kvetu ešte stále mám v chladničke, s minerálkou je to báseň - pripomína Vineu.
Inak kupujem Jupí.

hafca 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.10 11:35
Alis, kacířský nápad

je dobrý, ale pro mě má jednu zá:,–(ní vadu. Nemáme zahrádku a tak jediné ovoce je to, které koupíme někde v hypersuper marketu. Myslím, že by to příliš ekonomicky nevyšlo a o chuti některého ovoce ani nemluvě. Kdysi jsme to zkoušeli z malin které jsme s dětmi nasbírali v lese, ale nějak to nedopadlo. V tomhle se budu muset spolehnout na průmyslovou výrobu.

Alis
2617 příspěvků 29.07.10 13:12
Hafčo...

jste na tom podobně jako my. Kupovat ovoce na zavařování v sámoškách může jen ten, koho předčasně propustili z polstrované cely. Já to řeším žebrotou po příbuzných (není nad jahody vypěstované na zahrádce mezi Malešickou spalovnou a Strašnickým krematoriem )
Jinak - když mě potomci ukecají, že bylo dost pramenité vody a čajů všeho druhu, pak saháme po značce Jupí.
Zdravím
 Alis

jaga13
399 příspěvků 29.07.10 19:09
Sirupy Yo

jsou kvalitní a chutné všechny, ale pouze jednou se mi povedlo koupit jablečný s citronovou trávou a ten byl ze všech nej…třeba na něj narazíš, přeju příjemné osvěžení

hafca 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.10 17:20
Pomerančový sirup

měl dnes premiéru. Koupil jsem Yo a musím říct, že je dobrý. Dal jsem o něco míň než je v návodu a úplně to stačilo. Zatím jsem spokojený a to mě ještě čeká lesní směs od stejné firmy. Jestli někde natrefím na ten jablečný určitě ho zkusím.

phansen
18 příspěvků 14.10.10 21:47
Alis

bydlím na Skalce, což je skoro na trase a mám ovoce výborné, specielně jahody a maliny. Asi to dělají ty spalovací procesy. :-D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz