těsnění do mlýnku na ovoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník Zuzik
286 příspěvků 25.07.10 06:04
těsnění do mlýnku na ovoce

Dobrý den,
ještě stále vyrábíme marmelády doma, nakoupila jsem odštavňovač i nástavec na elektrický mlýnek na ovoce ale nic se nevyrovná klasickému ručnímu lisu na ovoce, který bez problémů namele rybíz. Jenže rozpadlo se mi v něm těsnění, které zabraňuje protékání šťávy ven v zadní části mlýnku u kliky. Pokud ještě někdo máte funkční těsnění doma a strojek už nepoužívát, nebo víte kde se dá sehnat, prosím o informaci. V obchodě u nás mají různé díly, ale toto těsnění ne a firma Porkert která mlýnky vyráběla údajně zkrachovala.

Děkuji

Reakce:
ataata
43 příspěvků 28.07.10 21:33
...

Jak jsem se dozvěděl, firma Porkert se vzpamatovala a měla by opět vyrábět. Jejich mlýnky jsou klasika (ale nyní stojí již kolem 1000Kč). Teď se sem dovažejí různé šunky z PRCu (People Republic of China), dokonce jsem viděl inzerát na plastový mlýnek (což jsou asi mlýnky na jedno použití - cena kolem 400Kč).
U těchto mlýnků se dá těsnění vyrobit svépomocí (jen sehnat pryž vhodnou pro potravinářské účely). Spíše zde trpí sítka.
Přeji štěstí při shánění.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz