Červená sušená kapie

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Wolfg
583 příspěvků 22.07.10 11:30
Červená sušená kapie

Dělával jsem ji na podzim celá léta. Paprika se nakrájí na proužky, ohřeje se v MW až pustí vodu a ještě horká se naskládá do profi sušky, nechá se tam, až se láme. Nasává vlhkost ze vzduchu, proto se musí uchovat v těsně zavřené láhvi. Přidává se do jídla ke konci vaření, aby příliš nenasákla, jinak si vzpomene, jak vypadala zamlada. Má koncentrovanou, sladkou chuť a do ptáčků je skvělá, do sekaný, v pomazánkách… Výtěžnost je katastrofická. 7 deka z kila čerstvé. Pak jsem ji našel v jednom hloupém obchodě s kořením za 940 Kč/kg. Dnes ji má E-krámek Řezpof za tři stovky a to už jde. Jsou to hrubé kousky, ale chuť dobrá. Sypu je na jemné síto a nechám přejít kouřem z buku. Za čtvrt hoďky je nasmrádlá ažaž

Reakce:

Alice_G
505 příspěvků 22.07.10 13:55
wolfe,

jmenuje se to paprikové floky? Jaké je balení?
AG

Wolfg
583 příspěvků 22.07.10 17:43
Floky!

Jo, nemohl jsem si vzpomenout, jakže se… Přišel mi balíček á 50 g mimo dalšího koření. Od letošního jara mají téměř vše. Kupují u nich řezníci, mají velký pohyb zboží, proto je i čerstvé. Obaly na tláči, salámy, střeva přírodní i cutisin, nacpávačky, sušenou cibuli á 72Kč/kg, uzenou sůl, smaženou cibuli, pískavici, pepř černý, zelený, bílý, růžový, muškát květ, jalovec, Pragandu, vavřín za 1/8 obvyklé ceny, kardamom, sušený česnek do směsí, dobrou marjánku. Koření je celé nebo mleté, což nedoporučuji. Jediné, co nemají dobré, aspoň pro mě, je hotové kari a různé kořeněné soli, které jsou hlavně hodně slané a chuť je tatam.

2905
753 příspěvků 08.11.10 03:08
Floky

Wolfe prosím o nápovědu kde se zmíněný krámek nachází.
Zadala jsem „E-krámek Řezpof“. odkazů vyjede hodně, jen ten pravý ne. Uvedené ceny jsou hodně lákavé.

Wolfg
583 příspěvků 08.11.10 08:51
Řezpof Plzeň

www.rezpof.cz

Ifanka
94 příspěvků 08.11.10 16:43
Sušená kapie celá

Podívejte se do prodejny Chefparade dole v Koněvové ulici, P-3. Adresa na: www.Chefparade.cz. Mají zde neskutečné množství exotických potravin, koření, omáček apod. a kapie sušené jsem tam určitě viděla v igelit.sáčku taky. Byly skoro černé, ale tak to má asi být (ještě jsem se podivovala, na co asi budou dobré?). Jinak doporučuji místní kurzy vaření, už jsem tam byla 3× a chystám se znovu. :-D Ivana

Wolfg
583 příspěvků 08.11.10 21:26

Sušená paprika má být temně červená. Je sladká, se silnou chutí. Pokud má nádech do hněda, či dokonce je černá, pak je stará. I podle cen propagovaného kšeftu je zřejmé, že jde víc o šrajtofli než o kvalitu a spokojenost zákazníka. Ale když někdo žádá, proč mu neprovětrat rozpočet…

Řezpof zásobuje řezníky v širokém okolí. Má velký obrat už proto, že ceny jsou několik let neměnné. Koření je tu čerstvé, balené po 50-100 g v obyčejných sáčcích bez barevných lákadel.
Jediným nedostatkem jsou kořenící směsi s vysokým obsahem soli, ale to je dnešní móda. Ve skutečné kuchyni pro takové mišunky není místo.

2905
753 příspěvků 10.11.10 09:34
Floky
wolfg píše:
www.rezpof.cz

Děkuji, objednáno, dnes bude odesláno, Uvidím jak se předvede pošta, poreferuji :)

2905
753 příspěvků 11.11.10 18:03
Milé překvapení

Včera dopoledne jsem objednala floky a jiné u Wolfem doporučené firmy. Dnes odpoledne zvonil mladík, v ruce krabici a jestli bych nemohla dolů. Krom krabice držel, velkou šrajtofli aby mohl vrátit peníze, nebývá časté. Vracel od nejmenší mince, také se všude nevidí. Zdvořilost mu nechyběla. Po otevření balíčku další překvapení, zboží čerstvé, voňavé s dostatečnou garancí. Vše ochutnáno a mohu doporučit dalším. Kapie - odpovídá popis Wolfa, česnekové plátky mají správnou sílu a smažená cibule lze zobat jen tak:) Přikládám nedokonalé foto, ve skutečnosti má kapie výraznější barvu. Na účtence je zřetelný včerejší datum - rychlost, kvalita, opravdu milé překvaní :palec:

Příspěvek upraven 11.11.10 v 18:11

2905
753 příspěvků 11.11.10 18:09

Datum balení - garance

Lze objednat i menší množství, bez problémů naváží, zabalí.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.10 13:56

ten mladík byl od České pošty, nebo z nějaké kurýrní služby? :-o

2905
753 příspěvků 13.11.10 01:42

Ivo ač se zdá neuvěřitelné, mladík byl vyslán Českou poštou :-D

HelcaK
960 příspěvků 20.11.10 17:33
Rajčatové vločky?

Zkoušeli jste někdo sušené rajčatové vločky? K čemu je použít? A jak využíváte česnekové plátky? Jinak - zaskočila jsem do Řezpofu v pátek, nevěděla jsem, co koupit dřív, tak jsem pro začátek vyzkoušela smaženou cibuli, paprikové floky červené i zelené, česnek a ta rajčata… Dík za tip.

2905
753 příspěvků 20.11.10 23:02
Rajčatové vločky

Helčo rajčatové vločky ještě nemám, uniklo mi, použití je stejné jako u plátků česneku. Používám všude jako čerstvý, jen méně, má opravdu sílu. V dlani nadrtím, nalámu, nebo pokropím vývarem, vodou, olejem, za chvilku nerozeznáš od čerstvého. Pokud je třeba jemný, lze prohnat lisem, jako čerstý. Dělám si jemný do zásoby, hrst plátků zaleji teplým /ne horkým/ olejem, když vystydne, ponorným mixerem vytvořím pastu, používám k dochucení už hotového. Suché plátky položím na naklepané, ochucené maso, přehnu, sklepu, obalím, to je pak řízek./ukážu/
U zelených floků jsem zaváhala, skvěle podtrhnou všechny možné zapékačky, polévky i omáčky.
Blednu závistí nad - „zaskočila jsem do Řezpofu v pátek, nevěděla jsem, co koupit dřív,“, takové nákupy já moc ráda :wink:

Wolfg
583 příspěvků 21.11.10 10:47

Nebezpečný holčiny, tyhle závislačky na koření. Dát jim všanc hrubej domácí produkt, flákne to s Kalouskem do tejdne :-)
Zpět k sušené zelenině. Dovolím si vlastní názor. Sušením se koncentrují chutě a to je důvod, proč se přidávají. Pokud se nechá paprika a rajský povařit, natáhnou vodu, vzpomenou, jak vypadaly před sušením(jako čerstvý už nebudou nikdy) a je po silné chuti. Papriku přidávám do guláše při odstavení z ohně. K dosažení chuti v pomazánkách se floky pokrájí, lehce navlhčí a pak vmíchají

HelcaK
960 příspěvků 26.11.10 23:32

To jsem netušila, že tou hláškou rozpoutam takové pozdvižení - že nevím „co koupit dřív“ ještě neznamená, že koupim všechno, na to nemam. To bych pak naopak věděla, že je jedno co koupim dřív, protože koupim i to co potom! 8-o Sakra, to je souvětí. Dík za informace :palec:

2905
753 příspěvků 28.11.10 05:25

Helčo hláška se mi líbí, i „blednutí závistí“ trvá :mrgreen: Vybavila se mi milá vzpomínka na období, když začínaly voňavé obchůdky. První který jsem navštívila byl na Budějovické v DBK, malý, zastrčený, při vstupu nával směsi vůní… bylo tam vše, káva, čaj, keramika, voňavé svíčky…nasávala jsem a trvalo pár minut než jsem byla schopná komunikovat. Milá prodavačka chtěla poradit, já jí odbyla větou „dejte chvilku pokoj“. měla pochopení, na omluvná slova řekla že by tam vůbec nemusela být, že jí nikdo nepotřebuje :-)
Po Tvé hlášce uvažuji o návštěvě krámku, prostuduji mapu, spojení a proč si neudělat výlet :palec:

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 00:54
koreni

Hele, ty 2905, az budes v Prag, zajedu s tebou na Letne do obchudku s korenim, kde rozhazis rodinny rozpocet a pak do trznice, kde koupis tolik sus rajc platku, supinek, s bylinkami i syrem a pod, ze ti budu muset pujcit :-))

2905
753 příspěvků 02.12.10 03:29
koření

Wydro platí už dohodnuté, na Letné obchody neznám a těším se. Přiznám, v marketech moc nakupovat neumím, nebo spíš nebaví… jak šlo, vyhýbala jsem se, napsala seznam a v klidu vyčkala. Zde je o nákupčí nouze, musím sama :roll: … malé obchůdky mám ráda, voňavé obvzlášť, i „vůně“ hodně starých knih mi není nepříjemná pokud při vstupu nefackuje a nedusí. Nestraš s narušeným rozpočtem, nechci nakupovat pro celou ulici :mrgreen:.

2905
753 příspěvků 02.12.10 03:33

Wolfgangu, i kdyby fláklo, o regeneraci Kalouska se neobávám, má v tomto směru nadpřirozené schopnosti. Kam se hrabe můj téměř dokonalý česnek :wink:

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz