Chicken roll

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Padre
194 příspěvků 13.10.05 15:45
Chicken roll

Ahoj, nevíte někdo, prosím, jak by se dala co nejvěrněji napodobit placka ( tortila ), kterou prodávají u McDonald's jako Chicken roll?
Dík za rady!

Reakce:

Yvette
704 příspěvků 19.10.05 15:49
Chicken roll

Padre, nevim, zda se trefim primo do Tveho dotazu, (ja bohuzel v CR v McDonaldu nebyla), ale pokusim se poradit z vlastni zkusenosti. Ja to delavam tak, ze vezmu placku na ni davam platky tvrdeho syra, emental, cihla, ale ta tucnejsi, je lepe roztavitelnejsi, ale jakykoliv, jaky mate radi a mnozstvi platku take zalezi na Tobe. Pak na syra polozim kure, nakrajene na mensi kousky, muze byti grilovani, zbytek peceneho, ale i smazeneho a ja mam rada, kdyz je teple, aby syr se hezky roztekl. Na maso davam zeleninku v podobe: na prouzky nakrajeny zeleny salat, rajcatka, papriku, cibuli, olivy, proste, co kdo rad a co se zrovna v domacnosti ci na zahradce nachazi. To vsechno se muze trosku osolit, popeprit, pooreganovat a posypat strouhanym parmasanem a nezapomenout kapanek polit oblibenym dresingem (francouzskym, italskym, ranc, zalivkou tisice ostrovu, co kdo ma rad) a nebo jenom tatarkou. Srolovat a papat…
Padre, takhle to vytvarim ja. Do placky nebalim pouze kure, ale muze se tam balit jakekoliv maso a nebo sunka, kureci narez, kureci sunka, kruti sunka, tunak a nebo take zadne maso a je to pak „vegetarian roll“.
Padre, nevim, jak to delaji v ceskem mekaci a proto, kdyz jsem se netrefila do Tve predstavy o chicken roll, tak muzes vyzkouset variace Yvette's roll. Tortilove placky se daji plnit cimkoliv a po smotani, kdyz se nakraji na 2 - 3 cm valecky, polozi na talir jsou dobre take jako jednohubky k podzimnim vecerum u televize.
Padre, mej se moc hezky a snad jsem prispela alespon k inspiraci.

Padre
194 příspěvků 20.10.05 08:17
...

Děkuji Ti, Yvettko, určitě se nechám inspirovat Tvými zkušenostmi a nápady ( to s těmi jednohubkami a různými náplněmi se mi líbí ). Mám k Tobě ještě dotaz : tortily ( ty samotné nenaplněné placky ) kupuješ jako polotovary nebo si je i sama vyrábíš? Pokud ano, můžeš mi poradit jak? Něco jsem už vyráběl a zkoušel a nedopadlo to špatně, ale přivítám každou další radu nebo recept.
Měj se moc hezky a dík!!!

Yvette
704 příspěvků 20.10.05 21:31
Tortilove placky

Padre, ne ja je nevyrabim, ja je kupuji v obchode. Na vyrobu moucnych placek se jeste nejak nedostalo. Ale pokud Ti to doma jde krasne vytvaret, urcite je to ekonomictejsi nez-li je kupovat. V CR jsem je take si kupovala a chutnaly mi. Ja take ty placky zapekam s masem, salsou apod. Pokud by jsi chtel mohu Ti napsat recept na ceske burito, jak chutna nam. Mej se moc hezky a preji krasne vytvareni kurecich wrapu, jak my jim tady rikame. A co hlavni, at se Ty a Tvoje holky posmaknou.

Padre
194 příspěvků 21.10.05 06:52
...

To víš,Yvette, že bych chtěl Tvůj recept na české burito! Mohla bys mi ho tedy napsat? Zatím Ti děkuji a přeji hezký den!

ajta
590 příspěvků 22.10.05 11:31
Padre

vzpomněla jsem si, že Pampeliška kdysi na Labužníka přidala celou sérii článků o mexické kuchyni a jeden z nich obsahoval i recepty na přípravu kukuřičných a pšeničných tortil… tak jsem zapátrala a **TADY ;o) ** máš přímý odkaz, stačí kliknout myškou a otevře se ti nové okno…

přeji hezký den :o)

lydia
1227 příspěvků 22.10.05 15:09
Padre,

taky jsem zalistovala ve svych poradacich a nasla tento recept na placky (Tortillas): 200 g psenicne nebo kukuricne mouky, 30 g slunecnicoveho oleje, 150 ml vody, 1 caj. lzicka prasku do peciva, spetka soli. Vsechno se v mixeru rozmicha na hladke testo, necha se 10 min. odpocinout. Potom postup jak pise pampeliska.

Padre
194 příspěvků 23.10.05 10:33
lidya, ajta,

děkuji Vám, určitě z toho něco vyzkouším! Přeji Vám hezký den!

Padre
194 příspěvků 23.10.05 10:34
lydia,

promiň za zkomolení…

salamandra
21 příspěvků 17.11.05 06:45
Padre,

zkoušel jsi zveřejněné recepty na tortilly? docela by mě zajímalo, ja jsi dopadl! Díky!

Padre
194 příspěvků 18.11.05 19:44
Salamandra,

nakonec se mi osvědčil docela jednoduchý recept, na který jsem narazil v časopise Pestrý svět - 200 g hladké mouky a 120 ml vody.
Tohle je originál - já jsem tam navíc přidal trošku soli, těsto jsem nechal rozmíchat v domácí pekárně a dobře se s ním pracovalo. Placky jsem pak opekl nasucho na racklet grilu, naplnil tím, co chutná dětem ( udělal jsem tenké dlouhé kuřecí nudličky - podobně jako nejůžasnější jogurtové řízečky z labužníka, obalil v kukuřičných lupíncích, přidal zeleninu, zabalil do placky a bylo to velmi dobré. Už jsem to takhle dělal několikrát, příště zkusím přidat do těsta trošku oleje, ať jsou trošku vláčnější, ale jde to i tak - když se placky ohřejí v sáčku v mikrovlnce, jsou měkké a dají se dobře zabalit. A holky s tím byly spokojené…

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz