Brusinky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
meisje
580 příspěvků 23.10.03 07:27
Brusinky

Dostala jsem par kilo cerstvych brusinek - nemate nekdo napad co s nimi? Krome zpracovani na omacku a jako prilohu k masu - to neberu. Napada me jeste suseni - nevite nekdo jak na to?
Diky - meisje

Reakce:
babi
6360 příspěvků 23.10.03 08:55
co s brusinkami...

Podle mého je nejlépe brusinky zmrazit. Pochopitelně je lze také usušit, ale to je trochu zdlouhavější.

Na obojí přípravu se musí brusinky probrat, odstranit listí a větvičky a použít jenom zralé plody. Nezapomenout, že i bílé plody již mohou být zralé. Po částech vložit brusinky do vařící vody na 30 vteřin a potom je ihned dát do ledové vody, aby se zastavil proces vaření. Děrovanou naběračkou je přendat na utěrku a nechat je úplně ! oschnout. Potom je poskládat v jedné vrstvě na plech a zmazit je (tak budou brusinky jednotlivě zmražené a ne v jedné hroudě). Po úplném zmražení je dát do zmrazovacích sáčků a šupnout je do mražáku. Ze sáčků se brusinky mohou odebírat podle potřeby. Mražené mají tu výhodu, že se mohou použít v receptech tak jako čerstvé.

Při sušení na začátku pokračujeme stejně jako u zmražených brusinek - dobře je osušíme, spaříme a necháme úplně oschnout. Přichystáme si plechy s mřížkou na kterou zajistíme několik vrstev gázy, nebo tylu. Při sušení ovoce vzduch musí dobře cirkulovat, aby se vlhkost co nejdříve z ovoce odpařila. Sušíme ve velice pomalé troubě (asi 110°C), u které můžeme nechat dveře na škvíru pootevřené (nejlepší je trouba s cirkulovaným vzduchem, anebo specielní sušárna koupená k tomuto účelu). Délka sušení závisí na velikosti bobulek (musí se postupně chutnat). Usušené brusinky pojídáme jako snack, anebo v cereals ke snídani. Přidáváme je do těsta různých chlebů a zákusků. Můžeme je také namočit do teplé vody, čaje, alkoholu, ovocné šťávy atd. Potom se taktéž dají použít v různých jiných receptech.

Doufám, že jsem si vzpomněla na všechno, co potřebuješ vědět.

S opětným pozdravem
Babi

meisje
580 příspěvků 24.10.03 02:56

Babi, diky za rady - ja bych je hrozne rada ususila {susicku mam} - tak je prubnu ususit. Diky a zdravim - meisje.

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz