Ahoj!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elena02
27 příspěvků 07.08.05 14:48
Ahoj!

Nevím jak v těhotenství, ale při kojení je jednička Fenyklovej čajík. Proč ho nutit pít mimi, když si ho může vychutnat jako koktejl, už s mateřským mlékem
A bříško pak nebolí ani mrňouse, ani maminku

Reakce:

a-r-e-v
12 příspěvků 07.08.05 21:23
Je to pravda

Nedávno jsem byla u doktora a zrovna tam byla jedna maminka, která má šesti měsíční mimčo a nevěděla co má dělat aby miminku nebylo špatně a nemělo bolesti.Prý na to dostali nějaké kapičky, ale sestřička jí poradila fenyklový čaj, že se prý mimču ulevý.Něco na tom pravdy je.Bylinky jsou přece jen zázračný nejen v kuchyni.

jedle
76 příspěvků 08.08.05 16:25
fenyklový čaj

je skvělý nejen pro mimča a v těhotenství či při kojení.
Potíže může mít každý a ten fenykl opravdu dělá zázraky.

DanaJ
1136 příspěvků 26.08.05 13:28
Máta

Když mi je těžko, tak si dávám mátový čaj. Ten je spíš dobrý hnedle po jídle na pocit kamení v žaludku. Ale nevím, jestli je dobrý pro těhotné.

Určitě by byli dobré všechny bylinky, které podporují trávení. No, ale to mi kolikrát přijde, že to jsou snad všechny, o kterých jsem kdy četla.

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 28.08.05 20:11
Bylinky a miminka

… moje mimčo je částečně přikrmované … no a paní doktorka, mimochodem moc fajn ženská, mi poradila, aby malá pila dětský čaj bylinkový - ve vedrech a pak také na bříško, které nás trápí. Ten klasický bylinkový jí moc nejel, tak jí dávám pít čaj pro miminka Větrníček (poradila mi ho Kopretinka :-) ) - obsahuje fenykl, heřmánek a majoránku - malé chutná a snad i tomu bříšku to pomáhá :-)

Labužník Anďa03
11 příspěvků 30.08.05 20:11
Namíchaný čaj

Nevím,jestli tenhle čaj může i mimčo, ale já jsem ho pila, když jsem kojila. ˇMimčo by nemělo bolet bříško a mamince by prý měl pomoci při tvorbě mléka. Nevím jaké zásluhy na tom měl tenhle čaj, ale obě děti do 6 měsíců znali jen mateřské mléko, kojila jsem jedno do 18 měsíců, druhé do 2 let a problémy s bříškem opravdu neměli. Čaj: 1PL kmínu + 1PL fenyklu + 1PL anýzu - smíchat. Této směsi nabrat 1KL a zalít 1/4l vroucí vody. Asi po 10 minutách čaj přecedit, osladit. Pila jsem ho většinou 1× denně nejlépe vlažný.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz