oříšky po turecku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alis
2617 příspěvků 03.08.05 11:23
oříšky po turecku

Přijel kolega z Egejské Riviéry a přivezl na ochutnání směs oříšků (pistácie, pínie, mandle, kešu,buráky, prostě všechny, na které si vzpomenete). Ty oříšky byly ztuhlé v takové zvláštní hmotě tmavočervené barvy. Nebyl to karamel, žádný turecký med. Chuťově to odhaduji na nějakou ovocnou pastu, snad i datle by tam mohly být. Není to skoro vůvec sladké a je to strašně dobré!!! Prý to v Turecku krájí na malé kousky a zabalené dávají do bonboniér. On to koupil ve výrobně jako velký kvádr, zabalený do fólie. Kdyby někdo znal recept, jak tuto dobrůtku doma udělat, byla bych vděčná… moji kluci by mi ruce utrhli.. Děkuju předem!!! (A poděkuji i potom)

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník milda02
50 příspěvků 05.08.05 12:48
oříšky po turecku

je to pár dnů, kdy jsem koupila v prodejně „vše za 39“ krabičku podobnou bonboniéře, která obsahovala turecký produkt, a sice kostky jakoby želé silně obalené v moučkovém cukru. Hmota měla barvu jak popisuješ a každá kostka obsahovala oříšek. V prodejně měli ještě další nabídku (kousky byly dle obrázku více barevné). Bylo to moc dobré, druhý den už to bylo vyprodané a hlavně proč to píšu: silně to připomínalo cukrovinku, kterou dříve nabízely cukrárny, jmenovala se „rahat“. Bylo to dobré a velmi laciné, to je spíš pro pamětníky. Zdravím z Rakovníka

Alis
2617 příspěvků 05.08.05 13:48
Ahááá!!! Rahááát!!!

Díky této odpovědi jsem zalistovala v Labužníkovi a našla několik receptů na Rahat. Moc děkuji, nenapadlo by mě tyto recepty spojit s mnou hledaným, protože neobsahují buď vůbec nebo jen velmi málo ořechů. Myslím, že v dohledné době budu patlat rahat!!!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz