...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
samuela
25 příspěvků 19.04.05 14:06
...

mno neviem, ale nedarí sa mi s pestovaním pažítky. Zasejem ju a vyklíči, to je všetko v pohode, ale potom, aj keď ju pravidelne zastrihávam, vyrastajú z nej len také tenulinké cíbiky(niťovky ). Podotýkam - slnko, teplo, vodu - t.j. „správnou péči“ má. Tak kde robím chybu?

Reakce:
samuela
25 příspěvků 19.04.05 14:11
pažítka

pažítka. tak sa mal volať môj príspevok

DanaJ
1136 příspěvků 19.04.05 14:19
RE: Pažitka

Nezaléváš moc? Nebo faktor číslo 4 - půda - nemusí být eňoňuňo. A jestli jí máš v pokoji na okně, tak to bude taková pořád. Já jí teď koupila vzrostlou, dala jí za okno na jižní stranu a rostou mi tenčí listy než ty staré, původní. A vůbec, jak dlouho jí máš? Od jara ze semínek? Jestli jo, to může být prostě ještě malinká.

samuela
25 příspěvků 19.04.05 14:28
DanaJ

písala som o minuloročnej. tento rok som si ešte netrúfla…zalievala som ju myslím primerane, keďže bola na slnečnej strane a pôdu mala, hmm, takú zemitú, ale asi na túto sezónu skúsim za:,–(iť už predpestovanú a dať ju na menej slnečné miesto. Vlastne neviem aké by jej vyhovovalo viac.

DanaJ
1136 příspěvků 21.04.05 13:48
Za oknem...

…bude asi vždycky jemňoučká, jestli jí máš teda za oknem v bytě. Mamka jí má na zahrádce, svítí na ní celý den sluníčko a úplně normální…

jantar
170 příspěvků 23.04.05 00:10
světlo a teplota..

zkušenost:
pokud jsem dal z venku dovnitř nevyrašenou pažitku – byly to nitě. – ale stačilo dát ven zas roste…
pokud jsem ji nechal v zimě venku ve skleníku aspoň trochu vyrašit cca 5 cm - pak do tepla tak to bylo o.k.
si poněkud myslim že příliš tepla bude ten problém… hlavně z počátku…

Xym
65 příspěvků 23.04.05 17:02
...

samuela: ja mam podbnu skusenost s pazitkou, ale uz som na to prisla. Pazitka je trvalka a prvy rok po vy:,–(be je velmi slaba a tenka. Druhy rok uz vyrastie normalna. Takto je to na zahradke, ako v kvetinaci neviem, asi by to chcelo zazimovat ju…

samuela
25 příspěvků 25.04.05 11:02
...

díky všem za rady, aj za podnety, ja pažítku pestujem na balkóne, ktorý je otočený na dosť slnečnú stranu, nezazimujem ju, jednoducho som ju po sezóne odstránila a tento rok sa chystám na druhý pokus - dúfam, že už úspešnejší…ale okrem iného vraj pažítka potrebuje stále vlhkú pôdu, možno aj to bol môj problém, že sa pri koreňoch príliš presušila. Uvidím, chystám sa tentoraz kúpiť si už predpestovaný korenáč a dám ho za okno tam, kde nie je celodenný hic.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz