Baklažán

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

misapoho
135 příspěvků 01.04.05 10:42
Baklažán

Zamilovala jsem se do baklažánu a letos ho chci zkusit vypěstovat. Je potřeba ho dát do skleničku nebo uzraje i venku na záhonku?Netušim, jak moc je to citlivá rostlina.

Reakce:

ajta
590 příspěvků 01.04.05 12:27
tohle jsem našla na internetu o pěstování lilku:

Lilek se dá pěstovat i v našich podmínkách, bohužel jen jako jednoletka. Nejčastěji se pěstuje přímo ze semen. Má rád písčitou půdu s dostatkem vláhy i živin. Vyžaduje obdobnou péči jako rajčata. Při dostatečně teplém počasí sklízíme asi 4 měsíce po vý:,–(bě sazenic, ještě před úplným dozráním, když plody začínají měknout, ale semena uvnitř nejsou hnědá. Uchovávat je můžeme zhruba po dobu 2 týdnů v ledničce.

ajta
590 příspěvků 01.04.05 13:04
a ještě...

… " tento odkaz ":http://www.zahradkareni.cz/lilek.htm … snad ti to pomůže…

petromil
90 příspěvků 02.04.05 21:50
baklažán

jestli nemáš skleník nebo foliák,tak se do toho radši nepouštěj,já před lety zkoušela pěstovat jak baklažán tak i artyčok,kar­dy,okru.Artyčok přes zimu vymrzl a lilek byl velký asi jako avocado a to byla velkoplodá odrůda.Možná záleží jak bude teplý rok,nebo ho pěstovat tak na jižní moravě.Já si myslím,že potřebuje víc tepla než papriky.Já jsem si chtěla koupit semínka světlého lilku,ale na sáčku doporučovali skleník,foliák.

misapoho
135 příspěvků 04.04.05 10:07
...

Diky, asi ho zkusim predpestovat a pak ho soupnu do sklenicku. Moc mista tam ale neni, takze budu muset omezit planovany pocet rostlinek :o(

mamula
129 příspěvků 11.04.05 13:40
misapoho

i já mám ráda baklažán. Zkoušela jsem ho dva roky po sobě, ale jen do půdy /skleník nemám/. Rostlinka je pěkný keříček zelenofialový, plody roztomilé ale malé.Takže ten skleník je pro zdar úrody nezbytný. Zdravím a přeji úspěch při pěstování

misapoho
135 příspěvků 16.08.05 09:55
...

Nechapu, kde je chyba. Rostlinka baklazanu je po nekolika mesicich porad stejna. Maximalne 10 cm a to uz asi dva mesice a porad neroste, nikde zadnej kvet, jen par listu. Ve skleniku je teplo, dostatecna zalivka, svetlo, kvalitni puda. NO asi mi letos nebude prano :o(

alena45
588 příspěvků 17.02.09 14:10
...

Baklažán potrebuje naozaj teplé počasie. Niekedy sa mi zdalo, že má veľa kvetov a žiadne plody, tak som štetečkom pošimrala kvet zvnútra a div sa svete, z jedného koreňa sme mali aj 15 krásnych kusov. Možno si to len namýšľam, ale robím to tak už stále. Väčšinou :,-(ím 3-4 korene z prie:,–( a každý týždeň zoberiem 5-7 krásnych veľkých baklažánov.

suma
114 příspěvků 18.02.09 19:54
Baklažán

Nevím jak na jihu, ale zde na severu zá:,–(ně skleník a důležité je: pěstovat jako rajče - na jeden výhon a nechávat průběžně 2-3 plody, pak budou velké.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz