Zelňačka (1981)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pepicek
1309 příspěvků 05.06.09 08:48
Zelňačka (1981)

Původní název: Soupe aux choux, La

Komedie / Sci-Fi
Francie, 1981, 98 min

Režie: Jean Girault
Hrají: Louis de Funès, Jean Carmet, Jacques Villeret, Claude Gensac

Obsah:

Claude Ratinier a Francis Charesse, dva francouzští rolníci, žijí v oblasti zvané Le Bourbonnais šťastně svůj poklidný venkovský život, který nade vše milují, a který si zpříjemňují nejen červeným vínem jiskřivé chuti. Jedné noci však na pozemku
jednoho z nich přistane létající talíř z planety Oxo a to zcela rozvrátí jejich klid. Mírumilovný mimozemšťan se totiž po důkladné prohlídce života pozemšťanů, která se pochopitelně neobejde bez poněkud komických nehod a omylů, zamiluje do jejich výtečné zelňačky a je za ni ochoten splnit jakékoli přání.

Ukázka v originále:

Reklama

Reklama

Reakce:

Sylvie
2302 příspěvků 17.08.09 06:58
...

Bohužel Zelňačku už nedaboval František Filipovský, ale Jiří Krampol. I když se snažil, musela jsem film vypnout…

noskovice
1323 příspěvků 17.08.09 18:39
Pepíčku,

proč mi nejde otevřít ukázka filmu?

Cisajda
37 příspěvků 25.04.12 16:12
Zelňačka

Daboval ho Lábus, né Krampol. Včera ji dávali :D

Sylvie
2302 příspěvků 19.05.12 21:33

Ano, nedávno jsem zjistila, že Zelňačku daboval Lábus, ale chtěla bych znát nazor Labužníků na tuto komedii. Mám ráda francouzské komedie, hlavně když je tam Louis de Funés, ale Zelňačka mě ani trošku nezaujala, nezasmála jsem se ani jednu. Tož jak je to možnýýýý? Dabingem to ale nebude, to asi ne.

Díky

Sylvie :)

Cisajda
37 příspěvků 21.05.12 14:35
Zelňačka

Já ten film mám docela ráda. Zelňačku mám ráda na všechny způsoby, ale největší bomba je hudba z toho filmu :-)
 http://www.youtube.com/watch?…

Sylvie
2302 příspěvků 22.05.12 11:03

Cisajda, děkuji za názor. :-)

Yanez
6 příspěvků 11.07.13 21:58

Ano, máte pravdu. To, že jste se nezasmála, však nebude ani dabingem, ale bohužel ani filmem. Film je výborný. Byl jsem i na divadelním představení, z kterého film vzešel. Vynikající. Co se týká zelňačky: mám film nahrán hlavně z důvodu zjištění ingrediencí oné polévky. Je jen jeden, možná dva záběry do hrnce s polévkou. Po absolvování krátkodobého kurzu francouzštiny jsem byl schopen na internetu na francouzských stránkách získat recept na francouzskou zelňačku, po které Louis de Funes si tak hezky ulevoval :D. Zjistil jsem, že zelňačka je ve Francii ve velké oblibě. Zjistil jsem, že francouzská zelńačka nemá s českou zelňačkou pranic společného.

Cisajda
37 příspěvků 12.07.13 07:54
Zelňačka

Přesně tak, hlavně se vyrábí z hlávkového zelí a ne z kysaneho, proto ta úleva pana Funese :mrgreen:

A patří tam tyto suroviny:

Nejhlavnější je jedna velká hlava bílého zelí, cca skoro 2 kg

• 100 g slaniny nebo uzeného bůčku • 300 g cibule • 4 stroužky česneku • 2 větší mrkve • 3 petržele • půlka velkého celeru • 1 lžíce olivového oleje • sůl • bílý pepř celý • černý pepř • bobkový list • 300 ml bílého vína • čerstvá zelená petrželka

:potlesk :P :

Cisajda
37 příspěvků 02.10.13 15:16
Ještě Zelňačka

http://www.youtube.com/watch?… tady je ta úžasná znělka z filmu. :lol: :D :lol:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz