zelené ořechy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Roomanka
205 příspěvků 12.06.07 21:08
zelené ořechy

Dobrý večer, dnes jsem nasbírala plný kbelík nezralých ořechů. Jsou místy potlučené od krup, a tak je vykrojím a naložím do kořalky ořechovku. Tolik kořalky ale nechci, a tak bych se ráda dozvěděla jiný recept. Četla jsem něco o kompotu, ale byl moc pracný a nevím ani, jak to chutná. Neznáte něco jednoduššího a přitom hodně dobrého?

Reakce:

HelcaK
960 příspěvků 12.06.07 22:11
Zelené ořechy

se určitě kandují, ale je-li to pracné a jak na to nevím… třeba někdo bude tušit.

esmeralda
4813 příspěvků 13.06.07 09:55
Zelené vlašské ořechy

nakládala moje maminka do jakéhosi sladkého nálevu.
Výsledný produkt byly ořechy černé jako uhlí. Syrup byl dosti hustý. Ořechy se daly snadno překrojit dezertním nožem.
Servírovala to jen s neslazenou šlehačkou.

penda
4752 příspěvků 13.06.07 09:56
Ořechovky z Labužníka:

zde .

A jako bonus moc dobrá griotka od bedly. ;o)

Roomanka
205 příspěvků 13.06.07 12:11
...

Děkuji moc, takže stejně zvítězí kořalka nad kompotem!!!
Uvažuji, že bych něco nasušila a potom utloukla na prášek. Třeba by se s tím dalo kořenit…

Bali
1254 příspěvků 13.06.07 15:54
...

tady ve Francii taky delaji orechovku ze zelenych orechu, je to velmi pitne!

tea63
935 příspěvků 13.06.07 19:17
Oříšky nemám,

ale ořechovka - to je velkááá labužnice. Já mít kyblík ořechů, tak to bude kořalička:-)) Ale kdo nemá nezralé ořechy a možnost zpracování, tak koukněte na www. zufanek.cz. ..Hned bych si něco objednala:-))

lydia
1227 příspěvků 16.06.07 13:01
zelené ořechy

jsem včera nakládala na sladkokyselý způsob - mám 2 různé recepty. Likér na 3 způsoby. Jak chutnají naložené ořechy ti mohu nejdříve za 1,5 roku říct , používají prý se k husí pečeni, divočině atd., jak chutná likér to ti mohu říct před vánocemi. Ale jestli máš chuť to udělat na slepo jako já, ráda recepty přeložím a napíšu.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz