Zážitky z cest

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.09 16:27
Zážitky z cest

Čas od času se objeví pod nějakým receptem krátké povídání o zážitcích spojených s tímto pokrmem. Často labužníci píší, jak jedli při svém pobytu v nějaké exotické zemi…
Moc se mi to líbí a pod receptem to časem zapadne. (např. Shauwerma a zážitky Baby)
Nechtěli byste, vy zcestovalí labužníci napsat o svých, zejména exotických (ale nejen) zážitcích na Labužníka něco více? Nevím jestli sem, nebo samostatný článek… Ale rozhodně by to moc zajímavé počteníčko, pro nás, co sedíme stále doma na prdelce, bylo!
Jak jste jedli, co jste jedli, jak a co nakupovali, jak se kde lidé stravují atp.
A právě mne napadlo, že by to mohl být takový Labužnický zeměpis. (to aby se Pepíček nenudil…)
prostě bychom klikli na zemi a tam by se nabídlo povídání nějakého labužníka a vedle povídání dalšího a dalšího… A takhle bychom se mohli časem proklikat celým světem a vedly by nás zážitky a názory a zkušenosti českých a slovenských mlsounů.
Co vy na to?

Reakce:

noskovice
1322 příspěvků 20.05.09 13:49
Glamo,

já jsem pro, ale začala bych cestou na labužnický sraz ve Strachotíně. Mám takový dojem, že to bude velice zajímavé. Hlavně obsazenstvo…!
Až se vrátím, poreferuji! Ahoj, Soňa.

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.09 19:11
Kdybyste věděli...

jak vám závidíííííím!
hnedlinko bych taky vyrazila. Vzala bych toho pána, co na něj mám dekret, obě psice…
Jó, to by bylo…
A místo toho budu prát a balit, neboť v po odjíždím se svou třídou na sportovně-turistický kurz…
To bude masakr! Celkem 12O divokých, nadržených puberťáků, připravených si akci řádně užít…!
Vzpomeňte na mne, až si budete plnit žaloudečky dobrotama…
Budu se mít zřejmě poněkud hůře.....

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.09 09:35
Taiwan

Glamo, před měsícem jsem byla na první návštěvě části naší rodiny, která díky synovci žije na Taiwanu. Čekala jsem co se jídla týče všechno možné, ale realita mne velmi překvapila. V Čechách se v čínských restauracích vaří kontinentální čínská kuchyně, zatímco Taiwanci jsou silně ovlivněni Japonskem díky dlouholeté okupaci v první polovině 20.století. Takže jsme jedli velmi lehká, málo slaná a nekořeněná jídla. Na stole je ale vždy miska se sójovkou, wasabi a jinými namáčecími omáčkami. Jen jednou si manžel myslel, že ta červená paprička se vyvařila v jídle od začátku. Jak krutě pálivý to byl omyl Uzeniny takřka neznají, chutě jsou nečekané. To, co čekáš, že bude slané, je nasládlé a naopak. Ochutnala jsem bonbon s karamelem, který v sobě skrýval slanou švestku . Jen v Carrefouru mají oddělení mezinárodních kuchyní, kde se dají koupit hlavně italské a francouzské potraviny.
Zde je několik fotek

blanca.xy
647 příspěvků 27.05.09 14:54
Ivo,

moc pěkné, konečně jsem si mohla fotky důkladně v klidu prohlédnout, díky za seznámení s jinými než našimi končinami . B

muso
118 příspěvků 27.05.09 15:24
Ivo

Díky za odkaz na fotky, nějak nám nezbyl čas na srazu, jsi šikovná, že jsi tam dala popisky. Ale ty chudinky žabičky mě dostaliíí

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.09 17:58
pro upřesnění,

kdo si prohlížel fotky, jistě pochopil, že hřbitov jsem zařadila kvůli mrtvole, aby z toho taky něco měla

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz