TORTELA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Liva02
31 příspěvků 24.03.03 15:20
TORTELA

V 80tých letech se myslím, v Libereckých pekárnách, pekla
„Tortela Jana“, byla to buchta lehoučká, nadýchaná jakoby
vatová. Prodávala se ve vaničkách z alobalu, politá citronovou polevou. Byla moc dobrá. V žádné kuchařce není uvedená, velice rád bych sehnal recept. Zkoušel jsem mnoho receptů,ale nebylo to ono. Jestli někdo pozná
o co jde a ví jak nato, byl bych rád, kdyby mi zaslal recept
nebo ho zveřejnil. Díky.

Reklama

Reklama

Reakce:

gourmet
11 příspěvků 27.03.03 14:45
...

Nejsem si jistá, že mluvíme o téže buchtě a už vůbec nesouhlasím s tím, že to bylo dobré (ale to je věc názoru), moc bych ale nedala za to, že mluvíš o tom, co se v těch absurdních letech prodávalo pod názvem „Babeta“ (nebo tak nějak). Receptem bohužel posložit nemohu.

Labužník Liva02
31 příspěvků 29.03.03 15:28
Ne Babeta ne!

Souhlasím s tebou, že Babeta nestála za nic.

noshaq
1 příspěvek 06.03.08 15:32
Tortela Jana

Milá reagující dámy, ten pán narozdíl od vás ví, o čem mluví, žádná Babeta bylo to všechno. trochu dřív. Ta buchta se opravdu jmenovala Tortela Jana, nikdy jsem ji nejedl, ale reklama na ni byla i v časopise ABC na vystřihovánkách letadel, která jsem jako kluk stavěl :-). A že se to peklo v absurdních časech, ještě neznamená, že to nemohlo být dobrý… pravá ruská zmrzlina taky nemá konkurenci ve srovnání s těmi srágorami o Algidy… To jenom, že když někdo napíěe Tortela a ne Babata, tak asi ví, proč to dělá… přeju hezký den.

karminek
757 příspěvků 06.03.08 21:18
kdyby

byl aspoň obrázek.

zlata
1200 příspěvků 06.03.08 22:20
Karmínku

a Ty máš představu? Já si vybavuji jen tu „Babetu“ nebo, že bych byla tak :o)......mladá?

bona
2416 příspěvků 06.03.08 23:24
Mám dojem,

že vím, o čem je řeč… Maminka nám ke svačině (kromě jediných jogurtů, co byly k dostání - Jovo krém a Jovo koktejl) často kupovala docela dobré citronové buchtičky v alobalových miskách. Byly balené po dvou kusech v celofánu. Mluvím o přelomu 70. a 80. let.
Ale recept nevím..
A Babetu také někdy koupila, jenže tu jsme neměli moc rádi, byla dost dusivá.

HelcaK
960 příspěvků 07.03.08 08:27
Název

mi tedy nic neříká, ale když to boni popisuješ, tak mi to něco připomíná - neměly ty buchtičky ještě něco uvnitř? Mám pocit, že to nebylo čistě jen těsto, že tam byl jakoby slabý nátěr marmelády, ale uvnitř… Nebo jsou to jen haculinace, nevím.

Manana
1515 příspěvků 07.03.08 10:03
Tortela

vystřihovánka gondoly Tortela z Ábíčka.

blanca.xy
647 příspěvků 07.03.08 10:05
Boni,

ty buchtičky v alobalových miskách se jmenovaly MIKI a u nás byly ve velké oblibě, také jsem je dávala dětem na svačinu, bylo to jako linecké těsto, uvnitř marmeláda a zalité piškotovým těstem. Bohužel Tortela z Liberce mi nic neříká.

bona
2416 příspěvků 07.03.08 10:10
Jasně,

MIKI ! Blani, to bylo ono.
Tak to nejsou halucinace, Helčo, máš stejnou vzpomínku…

jantar
170 příspěvků 07.03.08 19:02
babeta a miki

a vlastně víte jak se to dá vyrobit?? či varábí a prodává to někdo
co si pamatuji tak mi to moc chutnalo…mňam

penda
4752 příspěvků 07.03.08 23:33
Psala jsem do Jizerských pekáren ...

přišla mi odpověď, že Tortelu Janu nevyrábí, tudíž nemohou poskytnout obrázek a tedy zřejmě ani recept (myslela jsem si, že si třeba někdo ze zaměstnanců na výrobu vzpomene a vyštrachá ji z archívu …)

penda
4752 příspěvků 07.03.08 23:53
... a tohle jediné jsem našla na netu:

„A dostáváme se, bohužel, k posledním pracím klasického konstruktéra Vladimíra Procházky. Dodávkové auto Škoda 1203 vychází v č. 4, roč. 14 (20.10.1969). Jednoduchá dodávka s výraznou reklamou na bábovku Tortela je nakreslena na jedné straně časopisu a potěší děti a modeláře-začátečníky.“ … čili to spíš byly 70. roky …

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz