Raklet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kopretinka
565 příspěvků 07.03.03 08:17
Raklet

Nedávno jsem byla kamarádkou pozvána na Raklet. Jedná se o podávání sýrů na lopatičkách, sami si naložíte, vložíte do takové RAKLET PŘÍSTROJE (nevím jak se to jmenuje) a ono se to zapeče. Pak si tekutý sýr zapečený např. s cibulkou houbami a tak nalijete na brambory a papáte. Nejlepší na tom je, že je to takové příjemně společenské, vlastně sedíte u jednoho stolu, každý si zapeče co má rád, mluvíte, pije se víno a tak. Ale já bohužel obletěla snad všechny supermarkety, obchody a všemožné domácí potřeby ale nikde nejsou schopni zajistit ani objednat právě ten Raklet zapékač. Nevíte náhodou o nějakém místě, kde se dá koupit? Díky!!!!

Reklama

Reklama

Reakce:

Pampeliska191
1075 příspěvků 07.03.03 09:31
Racletty

Kopretinko, Racletty je vynikajici vec. Mame to doma uz nekolik let a casto to pouzivame. Taky obcas i v lete si to dame na balkon a opekame vsechno co se da. Ono se to vlasne opeka bez tuku, tak je to i dietka. Moc se to libilo nasim detem a vsem jsme to tady u nas koupili. Vsichni si to vychvaluji a jsou s tim moc spokojeni. Nejlepsi se nam zdaji ty s tou hladkou mramorovou deskou a to proto ze se snadneji umyvaji. Nevim jake jsou v Cesku, ale u nas v Nemecku i v Belgii je jich hodne druhu. Podle moji zkusenosti bych doporucovala ty s tou hladkou mramorovou deskou a s regulovanim teploty. Jsou ruzne kulate ctyrhranne i obdelnikove. Pro ctyri, sest i osum osob. Mozna se nam ozve nekdo z Labuzniku, kdo ma na to jiny nazor, nebo ma jine zkusenosti. Toto je pouze muj nazor na Racletty. Mej se hezky

pepicek
1309 příspěvků 07.03.03 19:12
zajeďte si na výlet

nejlepší je se vydat asi na sever do Drážďan nebo do Pirny, ta je ještě blíž, Raclette gril tam najdete v každém větším marketu a není ani nijak drahý, nebo vlastně nebyl, ale snad mu to euro moc neublížilo

Kopretinka
565 příspěvků 08.03.03 06:10
Ach jo

No toho jsm se obávala, že tady v té naší ČR raklet neseženu. Většinou prodavačky ani neví co to je. Aaaach jo :o)))))))))

bigerin
9 příspěvků 11.03.03 08:31
raclett

Kopretinko,najed na Seznam,zadej uvedené heslo a hledej.Vyjede Ti firma,prodávající raklety v Praze a když dáš hledej ve Fulltextu,objevíš další i mimopražské.Ale vypadá to,že se musíš připravit na útok na peněženku.Dobrou chuť přeje Bigerin.

Kopretinka
565 příspěvků 11.03.03 09:16
Děkuju :o)

Děkuju za radu :o) Já to zkoušela, ale ta firma bohužel nemá k dispozici ceníky ani bližší popisy. Už jsem si vybrala značku, Tefal, s deseti lopatičkama :o) Jen doufám, že všechno klapne a raklet se mi podaří sehnat .o) snaaad jo :o)))) Zkoušela jsem volat i přímo do Prahy do centrály tefalu, ale bohužel mají oprávnění k prodeji pouze na jeden typ rakletu, tkerý je ale kulatý a pouze s 6 lopatičkama. Ale paradoxní je, že Vám ho nabídnou jako nejlepší a nejprodávanější, když prodávají jen tento :o)) No uvidíme. Budu informovat, jestli jsem ho sehnala :o)))

gourmet
11 příspěvků 21.03.03 17:44
Tak teď nevím.

jak já znám raclette, nejsou to žádné lopatičky, ale takové udělátko, na které vám ve Francii v restauraci napíchnou půl bochníku sýra, který se pomalu taví a každý si z něj seškrabuje. Jinak je servírování podobné, dávají se k tomu brambory a další pří:,–(y. A pak už děti papají a dospělí jedí, až mají boule za ušima. Víte někdo, kde je pravda?

Kopretinka
565 příspěvků 22.03.03 06:14
:o)

No podle mých informací jsou to opravdu lopatičky. Když koukneě na http://products.tefal.de/tef/index.html potom v levém sloupci na EINLADEN UND GENIESSEN vyjede ti po pravé straně Menu. A na něm klikni na Raclette mit 8 Pfannen a tam ti vyjedou raklery které já myslím. Žádný sýr se zde neseškrabuje, snad jedině z lopatiček. A ptala jsem se známých, kteří raklet mají a jejich raklety se tady těm z internetu hodně podobají. Tak taky nevím :o)

Pampeliska191
1075 příspěvků 22.03.03 18:21
gourmet

Pokud mas zajem, nebo kdokoliv jiny, muzu vam poslat zvetseninu fotky Raklettu nebo kouknete na adresu, kterou uvadi Kopretinka. Skutecne jsou u toho tzv. lopaticky 6 nebo 10 ks., na kterych se daji pripravit ruzne specialitky. Tyto lopaticky se pokladaji pod vyhrivaci telesa. Raklety jsou bud s kamenem nebo teflonovou deskou. Vsem preji hezky den

pepicek
1309 příspěvků 23.03.03 00:05
pravdu máte všichni

raclette je prostě pomůcka na tavení sýra, ať už vypadá jako grilík s druhým patrem pro mističky plné sýra, viz tento odkaz , nebo onen restaurační masivní kousek, který taví sýr přímo z bochníku vyobrazený zde .

Snad jenom poznámka, je v podstatě jedno jakým způsobem ten sýr roztavíte, důležité je jej vůbec sehnat. Ja si pamatuju, že Raclette sýr byl k mání pouze v Praze v Globusu a v Tescu (a to ještě ne ve všech) a jinde jsem se po něm marně ptal. Možná je nyní už situace jiná, ale vzhledem k tomu, že se ony grilly na trhu nevyskytují, tak si o tom troufám pochybovat .

Pro ty z Vás, kteří Raclette sýr ještě neokusili je třeba poznamenat, že je to docela slušný smraďoch a při konzumaci většího množství budete smrdět i sami sobě … což se mi nedávno stalo

Kopretinka
565 příspěvků 24.03.03 05:12
Sejra :o)

Mám to štěstí, že v Tescu ve Frýdku Místku do kterého já jezdím sýr Raklet je. Už jsme ho zkoušeli ale asi to byl nějaký aušus. Byl hrooozně dobrý, super se roztavil ale vůůbec nesmrděl Tak nevím… Asi na to napsali Raklet aby se to víc prodávalo :o)

Pampeliska191
1075 příspěvků 24.03.03 07:48
Kopretinko,

tak ja ho poprve koupila asi pred pul rokem a skutecne to byl pekny smradoch. Presne tak, jak rika pepicek. Ja ho koupila a chutnala jednou a vicekrat jsem nemela odvahu. Ale timto nechci delat spatnou reklamu. Preci kazdemu chutna neco jineho

gourmet
11 příspěvků 24.03.03 19:06
racclette

Abych přispěla svou troškou do mlýna. raclette jsem jedla jen z toho velkého bochníku v Savojských Alpách v restauraci a též mi nepřišlo, že je ten sýr cítit ( a že mám takové sýry ráda). Tipla bych si, že to byla gouda nebo něco podobného.

Ivo
1045 příspěvků 04.04.03 20:33
Moje zkušenost ...

Byl jsem překvapen jakou pozornost tento sýr vyvolal, tak jsem se rozhodl, že jej otestuji. Měl jsem štěstí, hned napoprve jsem na něj narazil v Globusu. Tvarůžky byly proti němu jako dětská přesnídavka (a protože v televizi zrovna běžel jeden z dílů dokumentu o víně, tak byla idyla skoro dokonalá). Za pár dnů jsem jej koupil znovu a tentokrát po smradu (pardón, po vůni) ani památky. Ale jinak ho hodnotím jako výtečný.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz