Jídlo dle Achille Gregora ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivo
1045 příspěvků 01.03.03 06:03

Zajímalo by mne, zda někdo zkoušel připravit zajímavý pokrm dle knihy Achille Gregora, který se jmenuje „Hovězí na smetaně (francouzský recept)“. Já to zkusil, pokrm je to vskutku zajímavý, rád by jsem tuto úpravu konzultoval.

Reklama

Reklama

Reakce:

vlastibulka
81 příspěvků 02.01.06 13:57
...

Kuchárska kniha od Achille Gregora patrila medzi moje prvé čítanky o varení :-) Vyšla možno v roku 1986 a dlho som z nej čerpala námety na varenie. Jedným z obľúbených receptov je aj francúzsky recept na hovädzie na smotane a považujem toto jedlo za geniálne, mňam.

Eja
3699 příspěvků 02.01.06 14:05
Ivo,

tak konzultuj, jsem jedno veliké ucho

Labužník housenka02
609 příspěvků 02.01.06 19:47
...

Taktéž vlastním kuchařku od Achille Gregora a patří mezi mé oblíbené. Vyzkoušela jsem už několik receptů, průběžně 1 - 2 recepty z každé kapitoly, polévky a recepty z hovězího a zvěřiny / partner je myslivec / téměř všechny. Mohu všem jen doporučit je to opravdu skvělé jídlo a i recepty nejsou příliš složité.

Asi je postupně vložím do Labužníka.

Ivo
1045 příspěvků 03.01.06 09:29
Ahoj děvčata...

…děkuji za reakce. Musím se však přiznat, že je to již poměrně dlouho, co jsem tento příspěvek vložil do Labužníka (a ještě do nesprávného oddílu) a tak si už ne všechny detaily vybavuji. Pak jsem si ale uvědomil, že jsem zde uložil i onen recept a tak máte-li zájem a chuť, tak mrkněte tady .

A ještě bych využil tohoto momentu a omluvil se Luciance - nějakým nedopatřením mi uniknul její dotaz - sorry.

Ivo
1045 příspěvků 06.01.06 19:04

…pro ty, kteří by eventlich měli hlubší zájem (a samozřejmě také proto, abych svůj příspěvek poposunul nahoru…hihi) nabízím pohled na obálku knihy (jen se mi věkem poněkud zkrabatila…asi se nedívá na současnou zázračnou reklamu na prostředky proti vráskám).....

trikolka
383 příspěvků 16.01.06 09:01
zakoupim!!

ahoj pratele Labuznici, tuhle knihu rada zakoupim, nelze ji najiti na internetovem knihkupectvi, ale urcite ma nekdo doma druhou kopii, ktere se chce zbavit. posilejte lakave nabidky labuznickou postou. :) dekuju

babi
6360 příspěvků 16.01.06 10:05
drahá triki...

co takhlenc todlencto ? http://www.kuchtik.cz/

penda
4752 příspěvků 16.01.06 10:18
Babi,

mám pocit, že sice je ten server pojmenován stejně jako ona kuchařka, ba i obrázky jsou použity z oné kuchařky, ale s kuchařkou to až zas tak nebude mít moc společného. Mám spíš dojem, že je to server na podobné bázi jako labužník.

zuchla
40 příspěvků 25.01.06 06:53
to je pro trikolku

si myslim, ze mozna mam ty knihy dve, kazdy jiny vydani, mam to furt nekde v krabicich, i kdyz uz sem postavil knihovnu, jak je mozno videt na mych web strankach http://www.bohemia-furniture.com a je to „private kitchen in cherry“ nebo tak neco, to je muj barak a co sem tam udelal. Tak se ozvi jestli mas furt zajem, ja zacnu robalovat ty krabice, kterejch je plnej sklep…
 Jan

trikolka
383 příspěvků 26.01.06 05:29
vsem dkuji za nabidku

knizka uz je na ceste :)

penda
4752 příspěvků 15.02.06 17:33
triki...

tak je to tak 3 týdny, co se knížka zakoupila, mezitím byl habáně 2 týdny nemocný a zbytek má trápení s Meggie, dnes se konečně utrhl, aby knížku i s maličkostí pro Kájinku poslal, leč nějaký zlodějíček mu v obchodě ukradl igelitku s celým obsahem…hamoun jeden,… mu přeji, až bude vařit první jídlo podle té kuchařky, aby se zalknul tou nenažraností! A tak, pokud Ti jinou neseženu, pošlu Ti tu svoji, vždyť já už jednoho muže v zástěře mám - habáně přece! ;o))))

Labužník housenka02
609 příspěvků 15.02.06 18:10
...

Milá Vladko, já jeden exemplář vlastním a tak pokud spojíme síly určitě něco plodného vymyslíme, to nám jde přeci dobře…

trikolka
383 příspěvků 17.02.06 14:40
vladko - housene

Ahoj HouDko VlaSenko ;)

moc dekuji za vasi snahu! Habane mi psal omluvny email. poslala jsem mu krkanec od nasi holcicky, aby ho ta ztrata tolik nebolela. At se zlodej udavi. Tesim se na knizku, ale netrapte se s tim tolik, jste na me moc hodny :)

penda
4752 příspěvků 17.02.06 15:55
;o))

Jojo, holčinko, jakmile mi housenka kuchařku pošle, přibalím něco pro Kájinku a pošlu, doufám, že do jara to tam budeš mít. Moc opusávám vaši uzlinku a papapa.

penda
4752 příspěvků 17.02.06 15:57
pro vysvětlení...

uzlinka jako ženský rod od uzlíčku…;o))))

penda
4752 příspěvků 09.03.06 07:18
Trikolko,

tak konečně včera už se ten Muž v zástěře sbalil a vyrazil na cestu do Finska. Tak ho můžete začít vyhlížet, doufám, že nezabloudí. Přeji hodně dobrého jídla dle jeho inspirace, či přinejmenším alespoň příjemné čtení v něm. ;o)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz