Šumavský pstruh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mrtvola
1394 příspěvků 25.05.09 09:38
Šumavský pstruh

Pro ty z Vás, kteří se dostanou v době dovolených na Šumavu, malý tip na nákup prvotřídních čerstvých ryb. Nedaleko Zdíkova, v obci Žár, samota Mlýny (až bude chvilka, zadám souřadnice) je malé, prvotřídní pstruhařství. Je tam už několik let, ale my ho objevili asi před měsícem. Vedou pstruhy duhové i lososové, kapry, amury, siveny a kupodivu i štiky, ale nemají pokaždé všechny druhy ryb, takže je nutné buď si zavolat nebo se nechat překvapit.

Sádky vybudovali ze starého náhonu u horského potoka. Zatím jsem měla vždycky štěstí na tatínka pana majitele, který sice nedává tipy na úpravu ani neradí, která rybka „je dnes nejlepší“, ale zato má s nerozhodným zákazníkem nekonečnou trpělivost, ryby vyloví před vámi a s trochou štěstí přímo ty, na něž si ukážete. Bonus je, že mají otevřeno i v sobotu do šesti do večera (zavírací den je neděle a pondělí).

Osobně jsem ochutnala jejich pstruhy (duhového i lososového), amura a uzeného kapra i pstruha a kdybych měla říct, co z toho bylo nejlepší, nerozhodla bych se. Takhle kvalitní ryby jsem myslím ještě nejedla. Jo, a pokud se v tomhle pstruhařství zruinujete, tak jen proto, že nenasytně nakoupíte všeho příliš mnoho. Jako já.

Reakce:
toffo
244 příspěvků 07.06.09 12:46
Možná

by bylo dobré hodit tip Mánkovi do jeho databáze rybích prodejen .

pawka
2 příspěvky 21.06.09 02:09
Kde sehnat v Ústeckém kraji čerstvého pstruha?

Obracím se na vás s prosbou v nadpisu mého příspěvku.
Díky pawka.

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.09 21:42
Na Ústecku nevím...

…ale pokud chcete sehnat perfektní ryby nedaleko Prahy, zajeďte si k Unhošti (ze Zličína je to kousíček). vše najdete na stránkách www.arybaz.cz, a to včetně mapy. A budete-li mít opravdu štěstí bude vám je prodávat Davídek ze Mšece, a budete-li mít opravdu výjimečné štěstí, bude tam s ním i Blanka z Velvar Oba znáte z mých receptů - Davídek mistr v přípravě ryb a veškeré lesní zvěře, Blanka, nedostižná zejména a mimo jiné v pečení
A tak při té příležitosti můžete zkonzultovat i vaření!!!!!

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz