Mikrovlna včetně trouby ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

suzanka
161 příspěvků 21.04.09 13:03
Mikrovlna včetně trouby ?

Vzhledem k tomu že jste už zkušení, ráda bych Vás poprosila o radu. Chystám se v brzké době koupit mikrovlnku, zároveň nemám zatím ani pořádnou troubu. Mohli by jste mi poradit jestli existuje přístroj který obsahuje oba přístroje? ale jen jestli opravdu plnohodnotně nahradí klasickou troubu ? Dá se v tom stejně dobře upéct třeba vánoční pečivo ? Nemám moc zkušeností s mikrovlnkou ale jen s klasickou troubou, prosím tedy o radu a Vaše zkušenosti …

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 22.04.09 01:19
Mikrovlnka včetně trouby - Suzanko,

kdysi se už tady na toto téma hovořilo, tak jenom kopíruji můj původní příspěvek:

Mikrovlnná trouba je stále ještě bohužel v domácnostech nedoceněná. Kdo se ji ale naučí řádně používat už bez ní být nechce. Rozmrazování (defrost) má dnes snad už každá.
S automatickým vážením si nejsem jistá. Ono se totiž jinak rozmrazuje nebo i jinak vaří půl kila kuřecích stehýnek, nebo půl kila mletého. Když rozmrazuju, zadám mikrovlnce silně poddimenzovanou váhu a pak už to dodělám po minutách.
Z vlastní zkušenosti bych se přimlouvala za co nejvyšší výkon. Je to rychlejší a to je o co jde.
Velikost záleží na tom pro kolik lidí vaříš. Pod dvacet litrů bych nešla, ale nejdůležitější je průměr otočného talíře.
Grilem jsou někteří nadšení, já ne. Gril mám v normální troubě, tak proč mít druhý?
Moje úplně první mikrovlnka (před 28 lety) byla kombinovaná s horkovzdušnou troubou. Mělo to své výhody, ale myslím více nevýhod. Když se v ní například peklo (nikoli vlnilo) muselo se počkat, než vychladla na 130 stupňů, aby se v ní mohlo zase vlnit. A na pečení má každý troubu. Navíc bylo složitější čištení, neboť se napekla. To se u samotné mikrovlnky nestane.
Každopádně ale: Mikrovlnkám zdar! Já v ní uvařím skoro všechno.
Když se podíváš do mých receptů najdeš tam několik pro mikrovlnky.

esmeralda
4813 příspěvků 23.04.09 00:20
Mikrovlnka včetně trouby - Suzanko,

ještě bych ráda dodala:
Ani do té největší mikrovlnky se nevejde například krocan (pokud není křížený s kolibříkem).
Naštěstí se u nás dá pohodlně vařit venku po celý rok.Větší kusy masa jsme tedy pekli na Weber BBQ. Ale v ČR by to asi bylo obtížné.

gabi
551 příspěvků 23.04.09 11:18
...

gabi
551 příspěvků 23.04.09 11:19
suzanka

hmm…zahadne to zmizlo…tak este raz…pozri si toto…http://do­macnost.sme.sk/c/307162­0/LG-SolarDOM-rychlorura-ktora-spravi-z-amatera-profika.html…dcera ma podobnu mikrovlnku Whirlpool…je s nou velmi spokojna, ale tato sa mi zda este lepsia

suzanka
161 příspěvků 23.04.09 13:35
gabi

moc díky, musím uznat že Solarka vypadá opravdu luxusně ! Akorát uznávám ,že cena je také luxusní. Cenově si představuju max. 10 tisíc. Napíšu Ježíškovi … Moc díky holky

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.09 14:20
...

ono s cenou okolo 10 000 musíš rátať, lebo predajcovia sú potvory a tiež počítajú. Mikrovlna 25 - 30 litrová od 1000 do 2500 (podľa funkcií a vyhotovenia), horúcovzdušná rúra okolo 3000 - 5000, aj viac (ale to sú už do linky s objemom ku 50 -60 litrov), gril opäť 1500 - 2000. A tu máš trojkombináciu (MW - teplovzdušná rúra - gril) v jednom.
Používam ju už 10 rokov, som spokojný, len jeden tip - kupuj určite s nerezovým vnútrom. Aj ten najlepší iný povrch sa časom pri (hlavne) pečení zanesie a zašpiní. Dobré sú whirpoolky. A cena okolo 10 tisíc je primeraná, ak nemáš bežnú rúru na pečenie v linke.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz