skvrny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Sarka
433 příspěvků 17.06.05 15:39
skvrny

Jelikoz jsem cunatko tak se mi podarilo polit sve bledemodre jeans cokoladou. Snazila jsem se je vyprat, ale cokolada neustale sedi na nohavici. Vanis tomu taky nepomohl a tak se ptam na radu vas. Co s tim? Nemam v planu nohavice strihat a tak prosim o rady na vycisteni. Dekuji

Reklama

Reklama

Reakce:

Vali
1326 příspěvků 17.06.05 23:52
Šárko - několik rad - vyber si
  • mastné skvrny odstraníme, posypeme-li postižené místo dětským zásypem a potom vykartáčujeme
  • skvrny neznámého původu - 2 lžíce pracího prášku + 3 lžíce octa - potřít, potom vyprat
  • mastné skvrny pokud možno ihned potřít navlhčenou bramborovou škrobovou moučkou, nechat vyschnout a vykartáčovat
  • skvrny od kakaa - postižené místo namočit do horkého mléka a potom vyprat
  • kakaové skvrny potřeme navlhčeným jádrovým mýdlem nebo bílou Heladou (nevím zda se ještě prodávají) - potom důkladně vyprat. Tkaniny se staršími skvrnami ponořit do studené vody, namazat glycerinem a vyprat ve vlažné vodě

Snad si z toho něco vybereš, víc jsem toho nenašla. Dej vědět jaký byl úspěch.

penda
4752 příspěvků 18.06.05 10:18
šárko,

zkus radu od habany, který to již na diskuzi někde radil: Proprat skvrnu perchloretylenem a pak pořádně PO USCHNUTÍ použít koncentrovaný saponáttttt. Ta potvora perchlorová je k dostání v každé drogerii, tak doufám, že i ve švýcarské ;o)

kltko  18.06.05 15:41
...

Po zapraní skús organické rozpúšťadlo. Neviem, či v CH zoženieš spomínaný perchlór, ak nie, vyskúšaj lieh (technický, lekárnický, prípadne niečo ako alpa či vodka). Alebo benzínový čistič/technický benzín (čistý benzín by mal byť k dostaniu aj v lekárni - zliepajú sa s ním držiace náplaste). Autobenzín nie, je prifarbovaný.

Vyskúšaj na málo viditeľnom mieste (vnútri vrecka) či nerozpúšťa aj farbu riflí. Najlepšie potierať tampónom z handričky, vata, alebo papierové vreckovky sa žmolkujú.

lydia
1227 příspěvků 18.06.05 17:09
sarko,

na cokoladu zkus zubni pastu, na mastne skvrny krejcovskou kridu. S tou kridou mam zkusenosti, se zubni pastou ne, ale myslim, ze nemuzes nic pokazit.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz