Škvarkové placičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marhaba
98 příspěvků 01.11.07 10:59
Škvarkové placičky

I když je zde mnoho receptů na placičky či pagáčky, nikde nemohu najít to, co dělávala moje babička - nekynuté placičky, poměrně tenké, křupavé, na povrchu zdobené obloučky po zmáčknutí nožem a vyčnívajícími škvarky . Ví někdo co myslím??
 Díky

Reklama

Reklama

Reakce:

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.07 11:55
Přesně!

Takové dělávala moje babi, teď už jí na to nestačí síly, ale recept mi určitě poví. Ale možná bude nějaký labužník rychlejší Já nikdy tak dobré placky nejedla, tak by mne to samotnou zajímalo. Dobře, žes to připomněla
P. :-)

Labužník milda02
50 příspěvků 14.11.07 19:56
...

Labužník milda02
50 příspěvků 15.11.07 13:07
škvarkové plačičky - slaďáky

U nás se jim říkalo slaďáky a maminka je dělávala (byla také z plzeňska) tak, že vzala asi 1/2 kila mouky, 1 vejce, trochu mléka, sůl, škvarky a sádlo. Těsto zadělala, naposledy přidala škvarky a rozehřáté sádlo a těsto několikrát přeložila a rozválela, a to mělo za následek, že placky po upečení trochu listovaly. Udělala placky, které nožem nahoře ozdobila mřížkou (aby se moc nenafoukly) a myslím , že je potom dávala na plech rozpálený z trouby. Pokouším se o něco podobného, ale asi tomu chybí to domácí sádlo a hlavně škvarky, které byly tak měkoučké a rozplývaly se atd …

gaburiatko
739 příspěvků 26.11.07 15:12
papaja

no budem rada, ked od babi receptik vymamis :) a napises :)

marhaba
98 příspěvků 01.12.07 16:36
...

Papájo,
zdá se, že Tvá babička bude jedinou záchranou.

Marinette
5 příspěvků 01.12.07 23:13
...

moje maminka je také peče, zeptám se na recept.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz