Prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kamilio
551 příspěvků 04.04.06 09:01
Prosím o radu

Nějak se mi nedaří sehnat potravinářské stahovací síťky, do kterých se vkládají různé rolády a jinak zamotaná masa větších rozměrů, pečou se v nich a pak se siťky odstraní. Poraďte, kde se na to mám zeptat. Děkuji předem!

Reakce:
suma
114 příspěvků 04.04.06 10:29
rada

jmenuje se bránice, seženeš u některého řezníka

Ivo
1045 příspěvků 04.04.06 12:48
Moje zkušenost...

Sumo…zde se nejedná o bránici, ale opravdu o pružnou síťku
Kamilio…nevím, kde se tyto věci prodávají (určitě by se to dalo na netu zjistit). Já to vyřešil tím, že jsem vzal do jedné kapsy cigárka, do druhé bombošku a vydal jsem se do nejbližší mlékarenské provozovny - obdržel jsem dvě kluba (menší a větší průměr) a mám pocit, že mi to vydrží až do konce života.

penda
4752 příspěvků 04.04.06 13:23
Ivo,

mlékarenské? On se do toho balí i sýr nebo jsi zrovna při psaní myslel na nejhezčí balení mléka? ;o)))

Ivo
1045 příspěvků 04.04.06 13:34
Vladko...

…kdybys ty věděla na co všechno jsem dnes myslel, ale v tomto jsem se nezmýlil - oni tam do toho cpou uzený sýr (asi před tím „uzením“)…

penda
4752 příspěvků 04.04.06 13:45
aha...

a já zatím, co tys myslel na kdoví co, zjistila, že se jí říká vepřová síťka neboli bránice neboli opona, a že ji dodává Masokombinát Martinov do své prodejny v centru Ostravy! a v roce 2004 chtěli za kilo 42 Kč a dá se i zmrazit…a to vše radil(a) Maud přímo zde na Labužníku. ;o))

Ivo
1045 příspěvků 04.04.06 13:56
A já nechci být urputný...

…ale Suma a Ty hovořite o normální vepřové bránici, do které se např. balí sekaná apod. Já Kamilia pochopil v tom smyslu, že shání cosi, co je jako nekonečná pružná punčocha bílé barvy s velkými oky. A do těchto se vkládájí např. salámy aby budily dojem nějakých zahraničních uzenin, dávají se do toho rolády, aby při uzení držely pohromadě a jiné dobrůtky. Ale je klidně možné, že jsem ho špatně pochopil…

penda
4752 příspěvků 04.04.06 14:17
bílé síťky...

…na uzeninách atd. - ale v těch se maso nepeče, do těch se jen ukládá, ne? Kdežto kamilio shání síťku, ve které se maso peče, čili já si pod tím pojmem představuji takovou tu síťku, co je například na uzeném masu.

Ivo
1045 příspěvků 04.04.06 15:07
Síťka...

Já bych to (dokud Kamilio neupřesní co hledá) zatím nechal tak.

kamilio
551 příspěvků 04.04.06 17:37
síťka

Právě jsem se vrátil ze sanační akce po povodních na mé bylinkové zahrádce a mezi tím je tu tolik informací. Tak především upřesňuji, že se jedná o tu umělohmotnou pružnou síťku rukávovitého tvaru, ve které se provede požadovaná kuchyňská úprava a pak se sundá a zahodí, tak jak se správně domnívá Ivo. Nejde o bránici, tu znám a používám. Ještě jednou děkuji za projevený zájem a těším se na další informace.

Ivo
1045 příspěvků 04.04.06 17:54
Kamilio...

…na webu se dají najít dodavatelé těchto sítěk - zadej si v Seznamu heslo „uzenářská síťka“ a vyjede Ti několik dodavatelů, mezi kterými by sis mohl vybrat…

Labužník Triss
160 příspěvků 05.04.06 21:27
sitky

predpokladam, ez v praze by mohla byt k sehnani v prodejne reznickych potreb v holesovicke trznici, je to na druhe strane od hlavniho vchodu…nyslim, ze v leve hlavni ulici po leve strane zcela posledni kram

Marjanka2
214 příspěvků 06.04.06 13:48
Prosím o radu - Kamilio

Používám Pruban z lékárny, napne se a roztáhne na velikost,kterou potřebuješ, jenom není z nejlevnějších.
Také jsem nikdy nepátrala,zda se z nich něco neuvolňuje,
ale používám ho už léta a ještě jsme neumřeli.

kamilio
551 příspěvků 06.04.06 22:08
síťka

Všem děkuji za informace, už vím, jak na to. Děda vždycka říkal: Jsi-li synku chlúpý, tak sa zeptej.

Jarka7
208 příspěvků 18.07.07 10:33
Potravinářská síťka na uzení

Hledejte v katalogu s názvem Fortel katalog a nebo si jej nechejte zaslat. Na str.6, položka Síťka na uzení (K 100500) za 5m = 30,–Kč
Adresa Fortel katalog sro, Šance 121, Uherský Ostroh, 687 24, e-mail: info@fortel-katalog.cz, tel. 572 591 199 (nebo 219)
Snad to pomůže. Hezký den

Jarka7
208 příspěvků 18.07.07 10:39
...
Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz