Lněný olej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zuzu
116 příspěvků 03.04.06 15:22
Lněný olej

Nesetkali jste se prosim někdo s lněným olejem, vhodným ke konzumaci? V žádném super či hyper marketu jsem ho nenašla.

Reakce:
Ivo
1045 příspěvků 03.04.06 15:35
Zuzu...

…máš na mysli toto TARGET = _new anebo spíše něco na kuchtění?

Ivo
1045 příspěvků 03.04.06 15:37
...a...

zde TARGET = _new by byl spíše na to vaření.

possum
464 příspěvků 03.04.06 16:05
ja bych to asi

hledala v obchode HERBA.

Zuzu
116 příspěvků 04.04.06 07:08
...

Děkuju za tipy, ja jsem se naivně domnívala, že to koupím někde v sámošce. Každopádně, sháním ho proto, že jsem se o něm dočetla zajímavé věci, kdybyste chtěli něco bližšího, tak např. http://www.mwm.cz/CD/c97.htmz. Též mě nesmírně zaujaly omega 3 mastné kyseliny. Nemáte s nimi někdo konkrétní zkušenosti, jakož i s lněným olejem?

di
2451 příspěvků 04.04.06 08:53
Zuzu

malé varování, ten mwm za příliš věrohodný zdroj informací nepovažuju, občas tam píší dost žertovné věci.

di
2451 příspěvků 04.04.06 09:19
Jinak k těm omega3 kyselinám

Ono to není žádná věda, jsou to normální mastné kyseliny, nenasycené (tj. že tam jsou nějaké dvojné vazby, u těch omega3 je první dvojná vazba na 3 uhlíku od konce řetězce). Jsou normální součástí spousty potravin (hlavně jsou v rostlinných olejích, např. olivovém, ale taky i třeba v rybím tuku); nejznámnější z nich je třeba kyselina linolenová.
Vědu z toho spíš udělali autoři toho článku, asi neznají terminologii, narazili na neznámý pojem a „objevili nový světadíl“. :-)
No, určitě to nějaký místní chemik vysvětlí líp nebo jednodušeji, už je to dlouho, co jsem měla s chemií co do činění. Nebo si dejte do gúglu heslo „nenasycené mastné kyseliny“, hlavně ale nehledejte na všelijakých těch fitness a posilovacích stránkách, tam kolikrát píšou stejné legrace jako na tom mwm. Jestli nějaký věrohodný odkaz najdu, šoupnu ho sem.

jago
2 příspěvky 09.05.07 01:35
...

Lněný olej koupíte v lékárně (možná ne v každé, ale chce to hledat), obvykle na objednávku do druhého dne. Článek Zázračný len v mwm nepovažuji vůbec za legrační, nýbrž za zá:,–(ní informaci. Není všechno, co se vynalezne za hranicemi, k smíchu, ať už je to publikováno kdekoli.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz