Pomaly hrnec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

noskovice
1322 příspěvků 26.05.08 22:07
Pomaly hrnec

O jeho existenci jsem se dovedela az na techto strankach. Jakou t?o ma spotrebu, kdyz je to hodiny a hodiny zapnute? Je v tom nejaky figl? Dekuji predem, Sona

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 26.05.08 22:37
Pomalý hrnec - Noskovice,

fígl v tom není. Fyzika se asi moc ošidit nedá.
Je to malý, dobře izolovaný spotřebič s termostatem a nízkým příkonem (můj má 211W).

hafca 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.08 22:14
noskovice

Není v tom žádný fígl. Hrnec má sice nějakou spotřebu uvedenou na štítku, ale ta platí jen částečně. Když jej zapneš, je studený, hřeje a spotřebovává elektřinu podle štítku. Ve chvíli kdy je nahřátý na správnou teplotu i se surovinami které tam jsou, vypíná a už jen dohřívá na správnou teplotu. Z toho pak plyne, že spotřeba je nižší, než ta která Ti vyjde prostým vynásobením času a štítkové spotřeby. Už jsem to tu někde psal, náš menší hrnec od Bionare spotřebuje při vaření 4 hodina na HIGH cca 800W, to nejsou ani 4Kč. Na LOW to bude nejspíš obdobné, to jsem ale neměřil, vaříme spíš na ten vyšší stupeň.

Labužník housenka02
609 příspěvků 28.05.08 07:59
fígl je ve způsobu vaření, ne ve spotřebě...

Používám pomalý hrnec již plné dva roky, posledních 10 měsíců téměř denně a zatím jsem nepozorovala žádnou významnou změnu ve spotřebě el. energie, ba naopak po přechodu k jiné společnosti než je E-ON jsme výrazně ušetřili.

Nikdy mne nenapadlo měřit spotřebu tak jako hafca, ale jak říkám v celkové spotřebě za měřené období žádný skok nebyl… A to k tomu ještě obden zapínám pekárnu a peču chleba…

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz