POMÒÒÒC

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lindaa
114 příspěvků 25.07.05 11:47
POMÒÒÒC

Já vím, ze to sem VUBEC nepatrí, ale potrebuji pomoc. Nevíte nekdo náhodou jak zlikvidovat vsi. (Myslím ty nechutné potvory co lezou detem ve vlasech a nikoliv nejakou vesnici, ale písu bez hácku - ceskou klávesnici si v práci nainstalovat nemuzu). Uz jsem vyzkousela snad vsechno, sampóny urcené na hubení vsí uz bohuzel nezabírají (ty potvory si na ne zvykly). Povlecení peru obden, hrebeny, sponky + gumicky a vsechny plysáky mám v mrazáku, holkám vlasy denne procesávám a potvory vybírám, ale je to nekoncící boj. Vlasy ted myjeme obycejným sampónem, protoze vsechny balzámy apod. modernosti snizují shopnost usmrtit vsi. Pokud zrovna holky (mám dve 9 a 11roku) vsi nemají, tak pouzívají sampón s tea tree olejem, ten pomáhá jako prevence, protoze vsim to „nevoní“, ale pokud je zavsivená celá trída tak mi jako prevence nepomuze nic. Vcera mi známá poradila obarvit vlasy, ze vsi „nemají rády“ ty chemikálie z barev, ale já nevím, nejak se mi nezdá abych barvila vlasy takovým pidi slecnám. Nemáte nekdo nejakou radu, já vím ostríhat a taky tím porád vyhrozuju, ale s jezourem na hlave je nedostanu do skoly (ta tady zacíná uz za dva týdny a jen tak na okraj, ty vsi slecna prinesla domu poslední týden skoly a tak vidíte cím jsem se tech posledních pet týdnu bavila). Predem dekuji za pomoc

Reklama

Reklama

Reakce:

DanaJ
1136 příspěvků 25.07.05 13:57
To je tedy...

…zvláštní, že se to pořád opakuje. Taky na mě hupsly, když jsem chodila do školy, ale měli jsme je tam jen jednou.

Mno, určitě bych zašla do lékárny pro nějaký přípravek a poradila se s lékárnicí - mají s tím určitě zkušenosti. Samozřejmě bych slečinkám ostříhala vlasy a jestli z toho mají šoky, tak bych je brala po kouskách a častěji, aby byly co nejkratší a pro holčičky ještě ku přežití. A taky si rodinná velitelka a když se řekne ostříhat, tak se musí přeci poslouchat.;-) Až vyjdou základku, tak si můžou zase nechat narůst dlouhé.
Hned bych to řešila i s paní učitelkou třídní, protože tam musí být dítko, které to do třídy popř. do školy tahá. Chtělo by ho to najít a požádat jeho rodiče, aby s tím něco udělali. Popřípadě, jestli holčičky s takovým dítětem sedí, doporučila bych jim při nástupu do školy, aby si vybrali jiného spolužáka do lavice. A nebo poprosila paní učitelku, aby děti kontrolovala a rozsazovala. Nebo tak něco.
Je to veliký problém, ale ve školách se tomu asi nedá na 100%zabránit.

Osceola
217 příspěvků 25.07.05 15:37
Lindoo

Podle posledních informací ty přípravky, který obsahovaly permethrin už nefungují. Teď se doporučuje Diffusil H 92M sprej 150ml asi za 120Kč. Ale pokud ti ani ten nepomohl, jinou radu nemám. Ale soucítím s tebou, byla jsem ze vší jednu dobu skoro až šílená. Nejhorší je, když se o léčbu nestarají všechny rodiče napadených dětí ve třídě, to je pak boj s větrnými mlýny a pořád dokola.

kltko  25.07.05 15:42
...

Lindaa,
smutná správa - ak sa neodvšiví celý kolektív naraz, vší sa nezbavíš.
Na Slovensku (a v Česku tiež) sú odvšivovacie šampóny predávané v lekárni účinné a vši ich nemôžu prežiť, neviem čo inak používaš a kde si (keď vám prázdniny končia o 2 týždne).

Skús ešte so šampónom (ak je určený na odvšivenie a obsahuje aj chemicky účinnú zložku) ešte jeden trik - napeniť ho vo vlasoch, nespláchnuť, na hlavu prípadne strčiť tie vaše dámske kúpacie čapice, aby ti dievky nekvapkali vodu kade chodia, nechať aspoň 30 minút pôsobiť (maximálne 60, potom už je pôsobenie šampónu dosť vysušujúce na pokožku) a až potom opláchnuť. Ale účinná zložka musí byť chemicky účinný prostriedok, nejaké bylinkové výťažky nezaberú!

Mrazák nie je spoľahlivý - a na hnidy (všie vajíčka) už vôbec nie. Textil preprať aspoň na 60°C, plyšáky prehnať chemickou čistiarňou, hrebene, sponky… mechanicky vyčistiť a namočiť v teplej vode s účinným dezinfikovadlom (napríklad savo - ale pozor, môžu vyblednúť, alebo lieh - môže byť aj denaturák, prípadne nejaká vodička priamo proti parazitom).

Dôležité !!! Celú domácnosť musíš odvšiviť v rýchlom slede - do 24 hodín, aby sa tie mrchy nenakotili znovu.

Inak - ako krajné riešenie môžeš použiť šampóny z predajne domácich maznáčikov. Bez srandy, keď to znesú psi a mačky, znesie aj človek. A bez ujmy na zdraví. A buď si istá, že toto účinkovať bude!
Voľakedy sa odvšivovalo sypaním prášku 5% DDT do vlasov, alebo natieraním petrolejom - niekoľko generácií to tak používalo (DDT asi 20 rokov, petrolej aj 100) - a žijeme.

kltko  25.07.05 16:09
Lindaa

známi majú okrem už spomenutých overený šampón Parasidose - je na trhu ČR aj SR
 http://www.sukl.cz/…upoz2005.htm#vsi

úspešný boj!

petromil
90 příspěvků 25.07.05 16:46
veš

nedávno jsem četla v jedné knize o bylinkách:vy­luhujte lžičku rozdrcených semen petrželky deset minut,slijte a po umytí vlasy nálevem spláchněte,nevím jestli to funguje u nás zatím nikdo vši neměl,ale opsala jsem si to,třeba se to někdy hodí když přípravky proti vším nejsou

vranas
130 příspěvků 28.07.05 18:32
Lindoo,

obvykle po každé hromadné dětské akci se moje dcera nevrací domů sama. Má svou věrnou kámošku a ta je na tom stejně-ona mi prozradila, co s ní podniká její maminka: myje ji šampónem na psy s účinky proti parazitům. A prý to zabírá. Já k tomu odvahu nenšla, vždy nám stačily běžné prostředky. Podotýkám, že dívenka i po hygieně s psími šampóny vypadá naprosto v pohodě!Přeji pevné nervíky a úspěch v boji! P.S. Pozítří se mi dcera vrací z tábora, tak čekám, kolik jich přijede.

Lindaa
114 příspěvků 29.07.05 10:01
Dekuji vsem za rady...

… a zde pokracuje muj boj. Poslechla jsem Vás vsechny a celou domácnost umyla, vyprala, vydenzifikovala atd. No a výsledek: vcera vecer jsem opet strávila 1,5hodiny prohlízením vlasu a nasla „jenom“ dve vsi (u kazdé holky jednu), ale byly to mládata (pokud se to u vsí dá tak nazvat) co jeste nekladou hnídy, ale kupodivu hnídy jsem nenasla zádné a tak netusím odkud se ty dve potvory vzaly. V lékárne tvrdili, ze bez lidského tepla a krve neprezijou 24 hodin a tudíz pokud vypadnou z vlasu tak do druhého dne jsou mrtvé. Já osobne zacínám mít pocit, ze ty nase vsi prezijou vsechno. Víkend prede mnou a já si muzu hodit korunou - koupit barvu na vlasy a nebo psí sampón? A nebo preventivne obojí. No rozhodne to nemuze vlasum skodit víc nez tech asi 8 ruzných odvsivovacích sampónu co jsem na holkách vyzkousela za posledních pár týdnu.
A nakonec jeste odpoved pro dve dobré duse, které se mi snazí pomoci. Písu z Dánska, kde na základkách je víc vsí nez detí. Nase holky jdou do 3 a 5 trídy a vsi mají kazdá pravidelne tak 5 -6 x do roka. A ostríhat deti na super krátko proti jejich vuli - no to bych v lepsím prípade skoncila na sociálce pro týrání detí. Nicméne stríhám postupne po troskách a po domluvách a uz jsem se dopracovala k ramenum (zacínaly jsme s vlasama u zadku).
Jeste jednou vsem dekuji a pokud nekdo nekde narazí na dalsí radu, piste dál. I pokud se mi podarí nad tou havetí zvítezit, vsak ona se opet vrátí a tak dobrých rad není nikdy dost.

Labužník TinaH02
46 příspěvků 29.07.05 11:32
Lindoo,

ja bych se toho psiho samponu taky nebala.. uz proto, ze psi maji relativne haklivou srst, mozna (co se odolnosti vuci chemickym prostredkum tyce) citlivejsi nez lide. a mam znamou doktorku jejiz manzel je veterinar , jejich deti taky obcas dovezou vsi (naposled pred 14 dny z tabora) a vzdycky pouzivaji s uspechem a jakychkoliv nasledku sampon pro psy proti blecham a jinym parazitum…

Labužník Sarka
433 příspěvků 29.07.05 13:38
Lindo,

vsi neuznavaji statni hranice a tak i zde ve Svycarsku je jich plno. Kamaradka rika, ze ty zdejsi lehce pozna(maji krizek na zadecku). Jeji dcera se snazi je vzdy propasovat domu, ale marne. Nechava si vozit sampon z CR. Udajne ty zdejsi nezabiraji tolik. Lindo, lovu zdar a nedej se.

Lindaa
114 příspěvků 29.07.05 13:57
To jsou radosti...

… na tom svete. Starsí dcera mi zrovna telefonovala, ze „to“ dostala, je to poprvé a tak jsem jí po telefonu vysvetlovala, jak na to. Za hodinu mám padla a tak jdu koupit vlozky a psí sampón a navíc v bource. Tento víkend zacíná prímo suprove!

iva  30.07.05 08:06
Tinah,

souhlasím, že psí šampon by neměl škodit. U nás doma je velmi populární veterinární Septonex a tzv.černá mast (ichtyolová). Ošetřujeme jimi různé bolístky mnoho let a nikdo z nás ani nebučí ani neštěká.

Lassienka
409 příspěvků 31.07.05 08:15
Lindo,

až budeš kupovat ten psí šampón (skutečně nic jiného nezabírá, vím ze zkušenosti od vlastnívh dětí), kup tam zrovna i Frontline. Je to drahá potvora, ale jediná účinná a vystříkej tím úplně všechno kromě dětí. Na děti to nesmí přijít, ale vem tím postaele, křesla, koberce a tak…je to to nejúčinnější, co může být a hubí to i zárodky, navíc to účinkuje asi 14 dní. Mám spolehlivě ověřeno. Za tu dobu vychcípalo všechno. Jinak pokud by Ti někdo poslal za Slovenska Orthosan - je dobrý, ale v Čechách se již nevyrábí a není tu k sehnání, Dioffusil už moc nezabírá. A barvit vlasy je nesmysl, to vešky v pohodě přežijou…tady ten blud aplikovala skoro celá škola a vši tam na děti skáčou skoro i z nástěněk.
Jinak když jsem byla malá, tak mi vyhrožovali, že mi budou hlavu potírat petrolejem, ale nikdy se to neaplikovalo, takže ani nevím, zda to byla jen výhrůžka a nebo zda by to mohlo zabrat. A jinak všechno, co lze strč do pračky a vyvař…mrazák nepomůže…
Zdraví Lass, která vešky u dítka likvidovala (a zlikvidovala!) na Vánoce…

salgo
146 příspěvků 03.08.05 11:02
Milá Lindo

Nemám pro tebe žádnou radu, jen vyjádření soustrasti a podpory. Nic si z toho nedělej a vlasy holkám už moc nestříhej, stejně to nepomůže. Moji synovci, (taky žijí v Dánsku, asi je to nějaké skandinávské specifikum) mají vši s malými pauzami už několik měsíců. Bojovali s nimi celé prázdniny a zřejmě přijdou zavšivení i první školní den. A když ne, tak je tam zase chytí. To, jak líčíš svůj boj, různé šampony a nakonec vždycky dvě tři malé mršky…jako bych poslouchala svou sestru a její stesky. Taky dostávájí holky ve škole na ruku razítko, že mají vši???? Nebo to dávají jen prvňákům???Přeju moc úspěchů v boji!!!!

Papaja  03.08.05 12:12
Co já pamatuju.....

…tak za „mých mladých let“ mě máma vydrbala psím šampónem - snad denně a taky mě ostříhali. A byl klid.
A jestli mají Lindiny slečny dlouhé vlásky.......byla by to škoda......nejdřív bych zkusila ten šampón
Hodně štěstí
 P.

DanaJ
1136 příspěvků 04.08.05 12:48
Uf,...

…tak to jsem netušila, že v Dánsku to je takový všivý.

Možná nejjednodušší ale i nejdrastyčtější by bylo, kdyby se udělal celýškolní či celostátní zátah a všichni si nechali oholit hlavy.

S těmi šampony nemá asi cenu experimentovat, protože je to jedno, když mají vešky všichni okolo. Jen bych pokračovala dál ve vybírání zvířátek a omývání šamponem, aby se holčičkám ulevilo.

A nemáte doma mazlíčka - zvířáko (jako kočku nebo psa), které by bylo přenašečem?

Držím palečky.

Lindaa
114 příspěvků 08.08.05 09:22
Hurà...

… tak jsen SNAD nad temi potvorami konecne vyhrála. Chtela jsem vyzkouset psí sampón, ale po porade s tchýní, coby celozivotní chovatelkou psu, jsem koupila sprey na hubení blech. Sampón prý chubí pouze dospelé jedince, kdezto sprey likviduje i larvy, nevyvinuté vsi a hnídy - zas az takový rozdíl mezi blechou a vsí není. A tak jsem stríkala deti, nábytek, postele a vsechno ostatní a zbytek prala - to byl prací týden, ale vsi jsou pryc. Doufám, ze aspon na pár týdnu, abych mohla trochu vydechnout, ale moc velké nadeje si nedelám - ve stredu zacíná skola, tak cekám kolik jich zase holky prinesou.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz