Pokažené těsto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alec
84 příspěvků 17.04.07 13:04
Pokažené těsto

Milí labužníčci,včera večer jsem ve spěchu dělala zaručené linecké těsto,hned najednou ze dvou dávek.Mám ho po léta odzkoušené,takže jsem nečekala žádný problém.Ale ouha,vyskytla se chybička.Nedařilo se.Těsto se stále drobilo a já doufala,že se během noci v lednici rozleží.Až dnes odpoledne,když jsem ho se strachem vytahovala mi něco došlo… zapomněla jsem do něho přidat cukr Poradí mi někdo,jetli to mám všechno hodit kamsi nebo je ta drobivá hmota ještě nějak využitelná?
Teď mi v lednici odpočívá už další linecké jak má být,ale s tím včerejším si fakt nevím rady…

Reklama

Reklama

Reakce:

Scarlet02
577 příspěvků 17.04.07 15:04
Alec,

já bych cukr přidala na vál a zapracovala a klidně tam můžeš prsknout žloutek či dva. Nic tím nepokazíš.
A taky bys těsto mohla vytlačit, „rozhňahňat“ prstama do formy na koláče, potřít třeba marmeládou a upéct.
Ať se Ti vše podaří!
Přeji hezký den!

Alec
84 příspěvků 17.04.07 19:08
Scarlet,

žloutky navíc už jsem přidávala včera a cukr se mi do této konzistence zapracovat nepodaří.Co to použít tak trochu ve smyslu drobenky?

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.07 19:58
Pokažené těsto...

děvčata…moje maminka u takovýchto těst, pro spojení přilévala mléko a opětovně prodělala a nic se nevyhodilo. Těsto šlo pěkně vyvalovat. Totéž se týká při zpracovávání vánočního cukroví. Je to léty ověřené.

Alec
84 příspěvků 17.04.07 20:15
Bedli,

dnes už na to nemám náladu,ale do půlky „těsta“ zkusím to mléko nějak zapracovat a uvidím.Snad se zadaří

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.07 21:38
Pokažené těsto

Alec, ať se podaří, ještě jsem zapomněla. Někdy pomůže v souvislosti v přidání toho mléka, přidat i polovinu kávové lžičky zředěného octa nebo citronová šťáva. Těsto je krásně vláčné.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz