Placky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pockmat
35 příspěvků 3.1.03 14:45
Placky

Zdravím, jednou jsem byl u přátel a ty mě udělaly placku.Dělaly ji z vody, mouky a bylinek, nic víc. Podávala se ze zelým(zavařeným). Byla výborná.Tento recept na tu placku jsem hledal snad všude ale nikde jsem nenašel! Prosím Vás, kdyby ten recept někdo měl, pošlete mě ho! Nebo kdyby někdo věděl kde ho seženu, tam mě napište! Předem díky!

Reakce:
petra1
86 příspěvků 6.1.03 09:34
Obávám se,

že pro tyhle recepty platí - přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně. Ta placka se smažila na pánvi na oleji nebo na sucho na plotýnce ?

babi
6360 příspěvků 6.1.03 19:58
Plochý chleba?

Petra 1 má pravdu, moc si nám toho nenaznačil. Znáš původ receptu (jako český)?, druh mouky (kukuřičná, pšeničná, pohanková, žitná atd.)? Byly placky tvrdé, nebo měkké? Něco jsem pro Tebe napsala, ale nevím, nevím! Mnoho kultůr má svoje ploché chleby/placky, ale vesměs je v nich něco trochu víc, než jenom mouka a voda. Ale co mě mate nejvíc, je to zelí! Možná někdo jiný recept zná!
Ahoj

Pockmat
35 příspěvků 7.1.03 14:47
Placky

Zdravím,díky, že jste reagovali na toto téma. Placky byly kuleté a tenké, tvrdé jako křupavé. Dělal to na takovým jakoby topinkovači nebo to na ty sendviče. Původ je myslím Itálie nebo jiná cizina.Čr to není. Díky za odpovědi! Pockmat

babi
6360 příspěvků 7.1.03 21:40
Tak už přihořívá...

Asi to byly Tacos, nebo Tortillas z Mexika. Existuje takový manuální pres na výrobu placek, ale dají se také rozválet válečkem na těsto. Existují i elektrický pres, který placky vytvoří a upeče. Podívej se na Labužníka pod recept ¨Tacos¨, který jsem dnes napsala (křupavá verze), ale také pod recept ¨Tortillas¨.

Ahoj!

Pockmat
35 příspěvků 8.1.03 14:07
placky

Zdravím, to je možně že to byl Tacos, nebo Tortillas z Mexika.Ale bohužel nevím ani název tak se můžeme pouze domnívat. Placky byly křupavé tokové do zlato-hněda a kukuřično-bez chuti. Opravdu nevím. Hledejme a možná to najdeme! Cau Pockmat

Pockmat
35 příspěvků 25.1.03 06:12
placky

Jak říkám, na takové plotýnce! Taková formyčková pánev! Víc nevím!

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz