pesto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pistinka
9 příspěvků 01.12.08 22:19
pesto

Někde v Praze jsem koupila (nebo dostala) výborné pesto. Rozhodně nejlepší, které se dá koupit v Čechách. Je to il vero pesto alla genovese výrobce CASA LOMBARDI. Nevíte prosím někdo, kde bych ho mohla koupit? Moc díky za tip.

Reakce:
esmeralda
4813 příspěvků 02.12.08 09:52
Pesto - Pistinko,

kde sehnat dobré pesto v Praze ti neporadím neboť žiji asi 20000 km starnou.
Nedávno jsem však konečně vyrobila domácí pesto a s žádným kupovaným se nedalo srovnat.
Zkus to. Nebudeš litovat.

pistinka
9 příspěvků 02.12.08 14:22
to esmeralda

Díky, to si nechám v záloze, když už bude nejhůř
Většinou kupuji pesto v Mnichově, nebo přímo na severu Itálie, protože v Čechách se prodává pesto nic moc (velmi jemně řečeno). Ale to pesto od CASA LOMBARDI je vážně super, jako čerstvé přímo z Janova! Moc bych ho tu chtěla najít, někdo ho musí dovážet, má to českou etiketu. A mě by to zjednodušilo život

Alis
2617 příspěvků 02.12.08 15:46
pistinko,

koukni na diskuzní příspěvek Bony ze 7. ledna 2008 12:16 u „
" TARGET = _new>tohoto receptu“:"http://­www.labuznik.com/re­cipe.php?ID=28739

pistinka
9 příspěvků 02.12.08 16:47
to alis

už tam jedu

dám info, jak jsem dopadla

pistinka
9 příspěvků 02.12.08 22:03
to alis

Tak bohužel nic. Obchod je moc hezký, spíš ale zaměřený na řeckou kuchyni. Prodavačka si ani nepamatovala, že by to pesto někdy měli. Zkoušela jsem také, jestli nemají čerstvý olivový olej, ale také o tom neměla moc představu co vlastně chci. V Itálii už je na trhu asi tři týdny. Moc ráda ho kupuju (v Itálii nebo v Německu), protože je úžasný chutí, barvou a vůní - ten nefiltrovaný.
Tak jsem si koupila alespoň parmazán a créme fraiche, když byl ten obchod hezký

Alis
2617 příspěvků 02.12.08 22:19
Pistinko,

to mě mrzí… ode dneška budu všude koukat, budu se ptát. Cítím odpovědnost za zbytečnou cestu. To by v tom byl čert, abychom nezvítězily. Škoda, že na české popisce není dovozce, šlo by to snadněji. Ale já věřím, že budeme úspěšné. Jakmile na tvé oblíbené pesto narazím - 1/ koupím ti ho a někdy předám (pokud nesbaštím) 2/ dám vědět

pistinka
9 příspěvků 02.12.08 22:32
to alis

Vůbec Tě to nemusí mrzet, naopak! Objevila jsi mi nový krásný obchod a určitě tam něco ještě v budoucnosti půjdu koupit! Kdybych to pesto někde potkala, tak Ti stoprocentně také koupím

Alis
2617 příspěvků 02.12.08 22:40
Domluveno...

kupujeme dvě balení, obě :-))

Krásný večer

Alis

Labužník kocour02
1 příspěvek 14.05.09 15:15
Čerstvý olivový olej

Čerstvý olivový olej prodavají v obchodě Vom Fass na Bělehradské ulici pobliž Tylova náměstí. Mají tam i další druhy olejů, vše stáčené a je možné je všechny před koupí ochutnat. I vynikající Aceto Balsamico.

wydra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.09 09:15
...

vyfot tu sklenicku a posli mi to. Je pravda, ze ne kazde pesto je lahodne, ja kupuju v makru takove velke, ktere dosud chutna ze vsech pest nejvic. Ale znam ruzne obchudky.....

Taanka
107 příspěvků 20.11.09 20:51
Kde je dobre pesto??

S tim musim souhlasit, pesto z makra (500 g) je vyborne. Dnes jsem ale jsem otevrela sklenicku pesta z Lidlu :o) a chut tedy nic moc.. chci se zeptat, kde jeste v praze se da koupit dobre pesto, a ktere znacce/obchodu se naopak vyhnout?? Dekuji

ataata
43 příspěvků 22.05.10 22:11
...

Exisuje např. pesto od Kotanyi - je nutno je připravit (povařit) ze sáčku s vodou a olivovým olejem. Já osobně mám tři druhy - dyňové, bazalkové a s papričkami. Používám na těstoviny.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz