Kakao

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rabbit
29 příspěvků 26.11.08 19:44
Kakao

Sháním pravé holandské kakao (hořké). Kupovávala jsem kakao Mozart, bylo sice pekelně drahý, ale výborný. Stejně tak Droste. Letos ho nikde nemůžu sehnat. Nemáte náhodou někdo nějaký tip, kde v Brně by bylo toto nebo podobný kakao k mání? Uvítám případně odkaz i na web, kde by se pak dalo objednat přes Internet. Díky moc všem.

Reakce:
kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.08 18:05
dobrý tip

pred pár dňami som narazil v slovenskej COOP Jednote (viem, tebe asi nepomôže) na konečne NORMÁLNE kakao ktoré je o triedu nad všetkými inými. Je označené ako COOP Premium kakao, vyrába ho Thymos a je to plnotučné kakao.
Kým v minulosti malo bežné kakao (Orion, Figaro) okolo 12-13 % tuku (=kakaové maslo), čo bolo uvádzané oficiálne na obale, dnes je uvádzané 10 - 12 %. To znamená 10%. (a to nevravím o iných podozrivých výrobcoch)
Uvedené Coop kakao sa na nič nehrá, tuk nemá uvádzaný ani osobitne, len v nutričnej tabuľke je uvedený obsah 20,6%. Jednoducho konečne normálne, plnotučné kakao. A farba je o dva stupne tmavšia oproti ostatným bleduliam. Cena? Nechcel som veriť, 17.- Sk (0,56 €) :o) /100g .

Pre istotu som najprv kúpil len jedno, že o čo ide, lebo takému šťastiu som nechcel veriť. Je skvelé. Na druhý deň som hneď kupoval ďalšie tri. Nie viac, predsa len pri zvýšenom tuku je riziko pri skladovaní väčšie. I keď mrazák by to riešil… :o)

hafca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.08 22:16
...

Zkus se podívat v Plusu a vyzkoušej jejich kakao FABULO. Je ho v krabičce 250g a za docela příjemnou cenu. Není tam sice uvedeno kolik % tuku má, ale je dobré. Když jsem ho nasypal ke zbytku kakaa do skleničky, nestačil jsem se divit. Je opravdu tmavé, tak jak bývalo kdysi to co mělo v názvu že je „holandského typu“. Není to žádný světlý prášek, ale opravdu tmavé kakao.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz