Pepíčku, prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Osceola
217 příspěvků 21.07.05 20:19
Pepíčku, prosím

Do mých oblíbených receptů jsem si uložila Švestkové knedlíky v nudlovém těstě, kdybych si je přece jenom někdy chtěla zkusit uvařit. Ale teď jsem zjistila, že ho tam vůbec nemám a podle diskuze pod receptem o knedlíkách jsem poznala, že je na tom receptu na hoře úplně jiný a jmenuje se Salát z rokety, hrušek a parmazánu. Ale o ten já vůbec zájem nemám. Kam zmizely ty knedlíky? Nemůžu je najít ani přes vyhledávání. Co teď? Recept pryč, dobrota pryč, co já si těď ubohá počnu? Děkuju za vysvětlení a pomoc při hledání knedlíků.

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník e.v.a.02
232 příspěvků 21.07.05 21:22
Švestkové knedlíky v nudlovém těstě

Ingredience: Švestky,

Těsto:
1 vejce,
100 - 130g Hrubé mouky,
voda podle potřeby, ½ PL rozpuštěného sádla,
 sůl,

Na talíř:
mák a moučkový cukr 2:1,
rozpuštěné máslo

Příprava:
1. Na vál vysypeme hromádku mouky - nejprve 100 g a dál přidáváme podle potřeby, uděláme důlek a do něj rozklepneme vejce a přidáme rozpuštěnou lžíci sádla a vlažnou vodu podle potřeby. Nožem promícháme až se suroviny spojí a dál poctivě hněteme až se těsto nelepí a je lesklé. Mělo by být o něco vláčnější než na nudle. Necháme odpočinout přikryté utěrkou.

2. Mezitím umeleme mák a smícháme s moučkovým cukre. Moučkový cukr nemusíte prosívat, stačí velké hrudky rozmačkat, malé hrudky nevadí, spíš naopak.

3. Odpočaté těsto rozválíme trochu silněji než na nudle. Rádýlkem nakrájíme na čtverečky asi 6×6 cm - podle velikosti švestek. Švestky zabalíme do těsta - těsto je díky sádlu elastické a tak se dá natáhnout, nevadí když místy švestka prosvítá, ale okraje pořádně přimáčknout.

4. Ve velkém hrnci přivedeme vodu k varu, trochu osolíme a vhodíme švestky - tolik aby mohly vyplavat na povrch. Zamícháme aby se nepřilepily na dno. Jakmile vyplavou - asi za 5-6 minut, vyjmeme je.

Talíře posypeme mákem, rozložíme porci knedlíků, znovu posypeme mákem a polijeme rozpuštěným máslem.

Původní kuchyní tohoto receptu je Česká republika

Labužník e.v.a.02
232 příspěvků 21.07.05 21:23
Osceolo, tady je recept

…dostala jsem upozornění, že dubluju, tak jsem recepty prošla a dubly přepsala. Tohle je asi to, co jsi hledala… babička by měla radost :-)

Osceola
217 příspěvků 22.07.05 14:26
_evo_

Ty mně v těch oblíbených děláš teda maglajz. Mohla jsi taky hóknót, že něco takovýho pácháš. Já mám pak z toho řepu jak nádraží. Ale vidím, že jsi to ujasnila a napravila. Za recepis děkuju, okopčím si ho.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz