Ostružiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Machnacanka
194 příspěvků 17.08.06 19:36
Ostružiny

Prosím tých čo majú záhradku, ako sa strihajú a kedy ostružiny. Dostala som od kolegyne asi pred dvoma rokmi takú čo nemá trnie a ma dosť veľké plody. Teraz prvý rok zarodila a ťahá sa kade sa jej chce. Robila som sirup a niečo dala aj zmraziť. Na pečenie sú tiež výborné - drobenkový koláč… Chcela by som ju uchovať,event. roztiahnuť do živého plota, alebo mi prosím dajte typ ako na to. Díky

Reklama

Reklama

Reakce:

suma
114 příspěvků 18.08.06 10:35
...

Beztrnná ostružina - plodí na dvouletých výhonech, ty staré na jaře ostříhat až co nejníž, nové během jara a léta narostou a budou plodit dalším rokem. U těch, které plodí v letošním roce je dobře je trochu zkrátit - za květenstvím asi za 3 listem, pokud se to neudělá, nic se nestane, ale všechny ostružiny neuzrají, část jich zaschne. Jarní strříhání - počkat, až co obrazí, bývá to později na jaře a teprve potom stříhat. Staré větve poznáš podle toho, že nejsou pružné, ale dřevnaté. Rozmnožování: konce nových výhonů nejlépe zakoření když je přihneš hlínou a počkáš, až pustí kořínky.

Vali
1326 příspěvků 18.08.06 14:33
Machnacanko

výborné jsou ostružinové kynuté knedlíky. Ostružinu bezostnou mám už 8 let, na jaře na ní nechávám jen tři pruty (dost krutě stříhám), bohatě stačí, dělám ostružinovou marmeládu a používám je na ovocné dortíky pod želatinu, v kombinaci s dalším ovocem. Na roztahování do živého plotu nedoporučuji, pokud chceš mít dobrou úrodu, spíš vy:,–(it další keříky. Po čase se objevují odnože.

Machnacanka
194 příspěvků 18.08.06 16:39
Suma, Vali

Ďakujem Vám za radu. Ja som z toho bola uplne mimo. Kríky som totiž nikdy nemala. Takže stríhať až z jara a do plotu nie. Ale ono sa to dosť ťahá, takže nejakú podperu by som tomu asi mala dať, aby to neležalo na zemi. Snáď nejaký rebríček z latiek? ako to máte vy?

suma
114 příspěvků 18.08.06 17:14
ostružiny

Já mám zabetonované trubky asi 250 cm nad zemí, mezi nima mám natažený drát svisle i vodorovně a k tomu to přivazuji, doporučuje se přivazovat střídavě jednou vpravo, druhý rok vlevo - snadněji se poznává, co ustřihnout. Na plot by to šlo, ale musíš počítat s tím, že je budou mít i sousedé, lépe by to šlo asi s extra pletivem ve vzdálenosti asi min 1/2 m od plotu.

Machnacanka
194 příspěvků 18.08.06 21:54
Suma

Ďakujem pekne.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz