Ocet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alice_G
505 příspěvků 03.10.05 18:07
Ocet

Milí labužníci / labužnice, vysílám prosbu o pomoc. Je ještě na našem (českém) trhu obyčejný (8%) kvasný lihový ocet BEZ estragonového aroma? Ještě snesu bzenecký, který je relativně jen jemně ovoněný (i když také v.s. velmi umělou estragonovou příchutí), ale některé jsou prostě nepoužitelné - tedy - jestli nemilujete utopence s výraznou příchutí estragonu nebo tlačenku s touto příchutí, kde se i chuderka cibule jen nesměle mihne v pozadí (a místo tlačenky tam v klidu může ležet Gelaspon, tofu nebo i ramenní vycpávky).
Teď už v menších obchodech lžu, že jsu alergická na estragon, pak se mi paní prodavačka podívá na etiketu a ejhle – zatím asi jeden výrobce byl „čistý“ (mluvím jen za těch několik – něco přes deset - mnou běžně dostupných a zmapovaných sámošek a hyper- super marketů v okruhu Prahy 6-8). Pokud jsem něco přehlédla, omlouvám se ráda výrobcům a potažmo i nákupním střediskům. Prosím – nemáte tip – podle hesla ať žije karamelový kulér, ať táhne estragon / přírodně identické aroma (E*** )?
Poslední čistý úlovek byl z malé prodejny na Dejvické, za šraňkama. A abych byla upřímná, dělám si i vlastní estragonový ocet, právě z „čistého“ octa a s dvěma-třemi snítkami bylinky do lahvičky. Jenže čistý ocet došel. Jo - a promiňte, do Makra nechodím, tak jsem možná jenom „omezená“ ;-)) Alice

Reklama

Reklama

Reakce:

merapi
13 příspěvků 27.10.05 21:39
ocet

zkus toto:

http://www.sweb.cz/Jilika/

Hodně zdaru.

Richard

Alice_G
505 příspěvků 27.10.05 23:14
ocet

díky za informace, zkusím a pohledám ! AG

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz