Nože

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

karminek
757 příspěvků 13.02.06 16:48
Nože

Zajímalo by mě jestli existuje nějakej server se širokou nabídkou nožů.(kvalitních)
Předem děkuji za radu.

Reklama

Reklama

Reakce:

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.06 17:38
Nože - Karmínku,

zkus se podívat sem: vše o nožích

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.06 17:59
nože

tak to asi nebude ono…

karminek
757 příspěvků 13.02.06 18:52
ne

Bohžel to není ono,ale dík.

karminek
757 příspěvků 13.02.06 19:01
popř.

pokračování na článku II.

Ivo
1045 příspěvků 13.02.06 21:03
Přidávám se k prosbě...

…o získání informací a zkušeností s nožema a také s jejich broušením…

Dík, Ivo.

kamilio
551 příspěvků 13.02.06 22:38
Nože

Dej si do „vyhledávání ve fóru“ heslo „broušení nožů“ a dostaneš se na rozsáhlou diskuzi na toto téma.

karminek
757 příspěvků 13.02.06 23:45
IVO

Já si nechávám brousit nože u brusiče.V nej­horším případě si je brousím sám.

Tasma
415 příspěvků 14.02.06 00:22
...

Ostré a dokonalé nože, jsou doménou Vás mužů. Většina ženských včetně mé osůbky krájí i s těma největšíma kudlinožkama.
Když už se na to manžel nemůže dívat, nechá všechny nože nabrousit a já než si zvyknu na to, že ostří jen při nepatrném tlaku prochází krájenou potravinou jako nic,projede i něčím k jídlu nepatřičnému a občas zanechám na prkénku i část svých prstíků. Ale po nalepení asi pěti náplastí děkuji bohu, že muži mají tuto mánii, míti kvalitní a ostré nože, jelikož je to hned jiná prácička.

Labužník Jiti02
170 příspěvků 14.02.06 09:20
Výborné nože

http://www.volny.cz/starp-mt/ připomínám odkaz a děkuji Kamiliovi. Nože jsme objednali a jsme moc spokojeni. Stránky sice nejsou aktuální (nůž na zeleninu a na sýr mají standardně), ale s panem majitelem se dá domluvit. Jsou schopni udělat i nůž na zakázku..... No, jsme moc spokojení.
Hezký den
 J.

vencal
213 příspěvků 16.02.06 09:20
odkazy

zkus tohle
nebo toto
nebo tuná
něco dražžšího je tady
nakonec odkaz na nože, které používám já od firmy POK
A na úplný závěr odkaz na diskuzi, která tady nedávno probíhala - diskuze

kamilio
551 příspěvků 16.02.06 15:25
Nože - Jiti

Jsem rád, že jsem Ti mohl poradit. Několikrát jsem se bavil s majitelem a je schopen udělat jakýkoliv nůž. A ceny? 1/4 - 1/5 cen zahraničních nožů. Navíc při nějaké havárii nože Ti nůž okamžitě za mírný poplatek vymění.

Ivo
1045 příspěvků 16.02.06 17:03
Ještě bych se rád zeptal....

…zde fungujících Labužníků jak často si nože brousí? Mě celkem dost šokoval příspěvek „karminka“, který si nechává nože brousit. Já jsem možná z nějaké jiné víry, ale když vidím našeho řezníka při zabijačce, jak ty svoje kudly neustále šmidlí a když si vzpomenu, že nakrájím jedno rajče a mám nůž tupý jak (dámy prominou) řiť, tak v tom okamžiku nevím jestli jsem příliš náročný anebo se každý bavíme o něčem jiném…takže (Tasmi, Tebe se tato otázka netýká…hihi), jak často brousíte nože?

Scarlet02
577 příspěvků 16.02.06 18:08
Ivo,

říká se, že dobrý kuchař či řezník musí mít ocílku pořád v ruce.
A co se týká brusičů nožů…každý to neumí dobře nabrousit… a pak už nepomůže ani ocílka.

karminek
757 příspěvků 16.02.06 18:33
broušení

Není ostuda že si kuchař nebo řezník nechá aspoň jednou za rok pořádně nabrousit svoje nádobíčko.Já to dělám asi po třinácti až po čtrnácti měsících u nás v Bílině u pana Hájka.Tento pán má k tomu skvěle vybavenou dílnu a přístroje díky kterým odvádí velmi slušnou práci v rozumných cenových relacích.
Během toho roku asi tak dvakrát (maximálně) použiju ten dvoupovrchovej brousek na přibroušení.
Ocílku používám pravidelně při práci,protože neslouží k nabroušení ale pouze k okamžitému přibrušování ostří během pracovního procesu.

karminek
757 příspěvků 16.02.06 18:48
dík

Chtěl bych poděkovat Vencal-ovi za zajímavé tipy,a ostatním za příspěvek.

Ivo
1045 příspěvků 16.02.06 19:16
Tak to joooo.....

…Karmínku, nyní Tě už mám rád…hihi. Takže přibrušujeme co pár minut, ale dejme tomu 1× za rok si necháme nože zúšlechtit u nějakého profíka přes broušení nožů a vytahování jejích ostří…tak jsi to myslel?

Pokud to je tak, tak mi popište, jaké máte zkušenosti s tím přibrušováním…sna­žím se používat ocilku a někdy mám pocit, že bych tím nožem přefík i Olgu Sommerovou (pro občany dlouhodobě žijící v zahraničí - jedna z největších CZ feministek) a jindy si myslím, že i můj oběhový systém je před tímto nástrojem bezpečný. Tak jak si řežete vy?

karminek
757 příspěvků 16.02.06 23:19
ivo

add .1.je to tak.
add.2.-nevím jak tu pani máš rád ,já bych jí řezal tupym kladivem.

karminek
757 příspěvků 16.02.06 23:24
nůž

Vážení -TUPÁ KUDLA--------POÓÓÓ.........C

Manana
1515 příspěvků 17.02.06 00:01
jednoduchý test ostrosti nože

(jak sem napsal „jednoduchý“, už sem chtěl dál psát „báječný, lahodný, mňamky…“)

Vezmi papír A4 do levé ruky za levý horní roh, vezmi nůž do pravé ruky, přilož ostří na horní hranu papíru u palce levé ruky a pomalu od kořene nože táhni dolů až špička nože odřízne zbytek pravé strany papíru.

Zdařilo se? Nůž je ostrý.
Nezdařilo se? Bruš dál, pilně a pečlivě.

Manana
1515 příspěvků 17.02.06 00:10
dodatek!!!!!!!

to bylo pro praváky!!
Leváci, prosím obraťte si to.

Ale pozor!! Některé nože (zejména japonské) jsou broušeny pro praváky!!!
To si kontrolujte už při koupi nože, že?!

buraci
1136 příspěvků 17.02.06 15:04
Brouseni

Ja mam noze od Poka, a asi taky tak jednou rocne noze zabalim a odnesu k Pokovi na prebrouseni. Pak si noze prinesu domu a pri prvni vhodne prilezitosti se pekne riznu, tak poznam, ze noze byly dobre nabrouseny. Ocilku nepouzivam, jsem dost leva, a myslim, ze bych spis tem nozum uskodila.

karminek
757 příspěvků 17.02.06 15:34
ocilka

s ocílkou se naučíš jedině když jí budeš používat jinak nem

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz