narozeniny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 29.08.08 20:56
narozeniny

V jednom příspěvku pod receptem, jsem se dočetla, že zítra 30.8. má Bona narozeniny- nevím kolikáté, ale je to úplně jedno!
Tak bono, všechna nej…,co ty si sama přeješ ať sr ti splní a já si pro tebe přeji hlavně to zdravíčko! To když není, není ani život tak kvalitní. A my ho kvalitní chceme, tak to zdravíčko je pro nás a tebe v tomto věku velmi, velmi důležité. Měj se moc pěkně a užij si to něčím, co máš sama ráda a přeji plno skvělých receptíků!!! Jana

Reakce:
bona
2416 příspěvků 29.08.08 22:18
Terrinko, děkuji,

je to od Tebe milé. Já jsem to neměla v úmyslu ventilovat, ovšem, když už byla řeč o oslavách…
Tohle datum se snadno zapomíná, všichni mají spoustu starostí s koncem léta a prázdnin, začátkem školy, stěhováním z letních bytů…
Ale sem tam nějaká sms dorazí, to zase jo.
Ještě jednou díky. Bohdana

P.S. To číslo je 38, ale pšššt…

ewa
600 příspěvků 30.08.08 08:59
Bono,

k tvým narozeninám ti přeju všechno nejlepší, hodně zdraví a štěstí, ale především pořád hojnost nápadů, z kterých se můžeme těšit i my. Zdraví Eva

pekarka
410 příspěvků 30.08.08 10:26
Blahopřání

Já se taky připojuju ke gratulantům a Bono - všechno nej… a splnění všech nejtajnějších přá­ní.

karminek
757 příspěvků 30.08.08 11:05
Boní

všechno nejlepší ,hodně štěstí a spoustu dobrejch nápadů.

bona
2416 příspěvků 30.08.08 12:52
Děkuju

Vám všem, jste moc milí. Jsem úplně dojatá.
Bohdana

sivakova
489 příspěvků 30.08.08 15:05
přání

Milá Bohdanko , přeji Ti K Tvým krásným narozeninám vše nejlepší, hodně zdraví a laskající sluneční paprsky co zahřívají Tvoji duši.Libuše.

Bali
1254 příspěvků 30.08.08 19:53
...

BON ANNIVERSAIRE ;-)

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.08 21:01
Bono,

všechno nejnejnej!
Hlavně ráno hlavu čistou,
v práci potom ruku jistou,
mladší asi nebudeme,
my to ale přežijeme!
Hlavně že nám jídlo chutná
a ostatní je nám putna!

No doufám, že jsem to moc nepřebásnil!!!

bona
2416 příspěvků 30.08.08 23:26
Tééda, tak různá přáníčka...

od Libušky miloučké, procítěné, od Dáši cizokrajné, od Mánečka rozpustile básnivé… Moc Vám za ně děkuji! A ještě o něco víc mě teď mrzí moje absence na žářijovém srazu. Ale nedá se nic dělat, budu s Vámi alespoň v duchu. Mám Vás všechny ráda. B.

gmp
1603 příspěvků 02.09.08 08:37
ať máš tisíc přání a všechny se Ti splní

a ať se dožijeješ alespoň dvojnásobku jmenovkyně polské královny Bony, rodu Sforza. A víš že jsi ji i podobná. Byla též velkou kulinářkou. ale víš jak… rodové zatížení …a tak nejoblíbenější ingrediencí byl jed.
Ale, vážně, přeji Ti stálé zdraví a spoustu dobrého rozmaru! Miloš

bona
2416 příspěvků 02.09.08 21:22
Miloši,

moc děkuji za krásné přání a rozšíření obzorů. Královnu Bonu jsem si hned našla na internetu (to víš, znalosti filmových historiků nesahají vždy tak hluboko do historie našich sousedů..:-)) a i když jsem v češtině nic nenalezla, anglické texty postačily.
Ale lichotíš mi, podle dobových rytin a kreseb byla opravdu krásná…
Za přání dožití se takového vysokého věku také děkuji, ale nevím, nevím, jestli bych to vlastně chtěla .. I když to třeba bude na konci tohoto století normální věk, kdo ví…
Takže ještě jednou díky a přeji krásný podzim. Bohdana

gmp
1603 příspěvků 02.09.08 22:30
...

… v tom seriálu, ti víc byla podobná Anna Dymna (Barbara Radziwillowna) než paní Ślaska(Krolowa Bona) 12 dílů, rež. pan Majewski Miloš

bona
2416 příspěvků 03.09.08 00:33
Po půl hodince klikání ..

jsem lautr nic neobjevila, tak tedy zůstávám sama sebou a nijaké podobnosti si nehodlám připouštět [:)
Konstatuji, že polské dějiny a královské rody (včetně herců, kteří je úspěšně sehrávají) jsou pro mě osobně prozatím uzamčená záležitost a raději je přenechávám poblíž bydlícím..
Ale ještě jednou, díky za podnětné info…

myska2
144 příspěvků 03.09.08 18:15
Ono tech urozenych zen se jmenem Bona bylo vic.

Mnohem znamejsi v ceskem prostredi nez Bona Slezska je Bona Lucemburska, sestra Karla IV. :

"Jitka Lucemburská nebo také Bonne či Guta (20. květen 1315 - 11. září 1349) byla dcerou Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny, manželkou budoucího francouzského krále Jana II. Ve francouzských dějinách je známá jako Bonne de Luxembourg.

Jitka se podobně jako její sestry stala prostředkem dynastických zájmů krále Jana. Už jako šestiletá byla zasnoubená s budoucím míšeňským markrabětem Fridrichem II. (1310-1349). O dva roky později ale Fridrichův rod, Wettinové, přešel na stranu Ludvíka Bavorského, s jehož dcerou Mathildou se měl Fridrich oženit.

Jitka-Bona se po dalších asi čtyřech zasnoubeních nakonec vdala za budoucího francouzského krále Jana II. 28. července 1332, když jí bylo 17 a Janovi 13 let. Sňatkem s dědicem francouzského trůnu se stala vévodkyní normandskou a vévodkyní z Anjou a také pramáti rodu Valois. Jan a Bona spolu měli devět dětí, z nichž nejstarší byl nástupce svého otce Karel V.

Jitka Lucemburská zemřela v roce 1349 na mor. O rok později se Jan II. stal francouzským králem.

Zachoval se královnin žaltář, nádherná ukázka gotické knižní tvorby."

citace z: encyklopedie divoch-info

A pokud ma nekdo zajem, odkaz na stranky o zaltari:
 http://www.metmuseum.org/…hb_69.86.jpg

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz