Mrazák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Jiti02
170 příspěvků 21.02.08 15:09
Mrazák

nelze si nepovšimnou, že i tady jsou podobní „blázínkové“ jako můj drahoušek, a to v tom smyslu, že pokud nemáme 400 l mrazák narvaný k prasknutí, tak nemáme žádné zásoby.
Tento systém my vyhovuje, neboť mám kvalitní maso z ověřeného zdroje a při nákupu v supermarketu nemusím vědět, co budeme vařit … Problém je ovšem v tom, že v pulťáku je trochu nepřehledno, občas prostě musím vyndat něco jiného … Máte někdo systém????
A v tého souvisloti by mě ještě zajímalo, zda používáte vakuovačku a jakou? Já mám ETU, jsou docela spokojená, jen to s ní dlouho trvá.
Hezký den
 J.

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 22.02.08 00:58
Mrazák - Jiti,

tento problém také čas od času řeším.

Děti odrostly, ale já stále nakupuji ve velkém.
Poslední dobou se nám ale podařilo zredukovat zásoby na polovinu. Je to přehlednější. Prostě jsme se rozhodli maso nějaký čas nekupovat.
Můj partner který je velice pořádný (naneštěstí má partnerku bordelářku) a metodický dokonce napsal seznam potravin, takže se můžeme rozhodnout co budeme vařit aniž bychom museli stát půl hodiny nad otevřeným mrazákem.

I rozmrazování, které tu musíme dělat díky vysoké vlhkosti ve vzduchu aspoň jednou za rok, je o hodně jednodušší a rychlejší.

Vakuovačku jsem měla kdysi ruční. Když se mi pokazila, zjistila jsem že brčko udělá tu samou službu.

Poslední dobou jsme si také navykli používat na krmi syrovou i uvařenou plastikové krabičky s víčkem do kterých tu dostanete v restauraci jídlo když si ho chcete odnést domů. Jsou laciné a v mrazáku sedí úhledně na sobě a zabírají relativně málo místa. Popis obsahu napíšu rovnou na víčko.

blamamka
292 příspěvků 23.02.08 18:16
Mrazák

Nejlepší je, když „někdo“ z rodiny něco hledá a omylem vám mrazák vypne. No a třeba pár dnů nic nepotřebujete a přijdete na to až za tři dny. To se mi stalo tento týden. Ale „nikdo“ v něm nebyl.Všechno jsem musela vyndat ven, mezi tím vším se mě batolil náš psík a na zem se mě rozprskla krabice s rozmrazeným rybízem. No a pak jsem vesele vařila džemy. A při tom jsem totálně zničila lis na ovoce. Maso naštěstí ještě rozmrzlé nebylo. No zkrátka jsem měla pořádný „den blbec.“

blanca.xy
647 příspěvků 24.02.08 00:13
Přidávám se

k blamamce, ještě lepší je mrazničku pečlivě odmrazit, vše hezky srovnat, zastrčit do zásuvky (asi nedostatečně) a odjet na týden na hory. Po příjezdu zjistíte, že vše plave a vesele vytéká i ven a všichni z rodiny, kteří na horách nebyli, svorně tvrdí, že oni se šňůrou nic nedělali. Protože po rekreaci se vám nechce likvidovat vzniklé škody, zapnete znovu mrazák a až načerpáte síly, odvahu a dostatečné množství papírových utěrek, pustíte se do likvidace. Tentokrát máte mrazák opravdu prázdný a začínáte od nuly a jen pláčete nad pracně nasbíranými houbami, načesaným rybízem a višněmi, o masíčku ani nemluvě. Jenže než se otočíte, je mrazák opět plný a zase máte problém a nemůžete nic najít . Asi je to v mnoha rodinách podobné. Na žádný systém jsem zatím nepřïšla, sice jsem si zavedla sešítek, kde byl pečlivě zaznamenán každý přírůstek a úbytek, pytlíky a krabičky v mrazáku byly označeny druhem a datem, ale vždy se to nějak zvrtlo a nakonec ze všeho byly jen, jak píše Robert Fulghum, záhadné koule obalené ledem. Těším se, že někdo poradí, jak postupovat, aby k takovým zradám nedocházelo

bona
2416 příspěvků 24.02.08 00:42
On ten mrazák

ani nemusí být pultový, ke zmatkům stačí i tři šuplíky pod obyčejnou ledničkou .
Nedávno jsem před odchodem do práce horkotěžko vylovila kuřecí řízky a poprosila mámu, aby je připravila dětem k obědu a nám k večeři…
Při mém příchodu jen lakonicky oznámila: „Jo - a to tvoje kuřecí bylo nakonec krůtí…“
Tak to jsou ty ledem obalené pytlíky…

esmeralda
4813 příspěvků 24.02.08 00:55
....a představte si tu hrůzu

když se mrazák vypne, vy o to víte a nemůžete nic dělat.

V únoru v roce 2002 se přehnal naší čtvrtí cyklón.
Pokácel mi nejen plot, ale také spoustu stromů které strhly elektrické vedení a byli jsme čtyři dny bez proudu.
Většinu jídla se mi ale podařilo zachránit, neboť jsem to rozvezla po známých.

marmelada
1643 příspěvků 24.02.08 17:58
systém

400l mrazák a systém - to asi nejde. Jednou za čas to všechno proberu. Balíčky s potravinami tedy důsledně popisuji černou lihovou fixou. Pak se snažím po zmrazení jednotlivých balíčků soustředit do igelitových tašek maso po druzích - taška vepřového, taška kuřecího, taška kůzlečího atd. Jen se ty tašky nesmí protrhnout, pak začínáte nanovo …

jolana
5065 příspěvků 15.03.08 07:59
Esme

tak toto brcko som myslela v komentari. Naozaj fantasticky napad..

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz