Exotické ovoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

porah
32 příspěvků 20.10.07 10:16
Exotické ovoce

exotické ovoce ráda čas od času vyzkouším, jen většinou nevím, jak poznat v obchodě, jestli je ovoce zralé tak, jak má být, aby výsledek - tedy chuť a vůně ovoce- byl optimální, Nedávno jsem např. koupila kaktusový fík a to si vážně nedovedu představit, že bych ho nakrájela do ovocného salátu - je plný tvrdých peciček - tak jestli máte někdo jinou zkušenost, prosím napište.Děkuji

Reakce:

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.07 10:26
Na tohle...

… ti nejlépe asi odpoví JARKA7 nebo se mrkni na její blog…
 P.

Bali
1254 příspěvků 20.10.07 21:57
Fik

tak ty mam rada, jsou tam sice pecicky, ale jim o i snima. Nevim jak bych je mela vybirat :-(
Exoti u nas nejsou moc kvalitni a vetsinou nedozrale. Toto si radsi uziji ve Francii, tam se asi dovazi jina kvalitka. Nebo nakoupim v Nemecku. Jojo, nejvic mi chutnalo pri pobytu v Asii, kdy jsem mela na zahrade banany, mango,rambutan nebo i Papaju :-))
Ta chut je uplne o necem jinem.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.07 17:03
Myslíš...

… ty žluté plody opuncie? Ty také jím s těmi zrníčky. U nás v Kauflandu když je mají, tak většinou voní stejně, jako je vždycky máme v Tunisu nebo na Djerbě…tam jsou vždy na podzim…
Bali: U Tebe bych byla na zahradě klíďo a asi ráda :-)))
 P.

Eja
3831 příspěvků 24.11.07 14:29
Můj favorit z exotického ovoce

je karambola, vybírám schválně vždycky hodně zelenou a tvrdou, chutná stejně skvěle jako nezralý angrešt . Pak mi moc chutná kaki, naopak dokonale zralé, skoro do červena, měkké na pohmat - vychlazené z lednice, to je mňam. Fíky taky, tmavofialové, měkké…A cante­loupský meloun, ten víc než žlutý…

ewa
600 příspěvků 25.11.07 07:33
...

Ejo, prosím tě,
jedí se čerstvé fíky i se slupkou nebo se jen vykousává dužina?
Děkuju za odpověď, ewa

esmeralda
4813 příspěvků 25.11.07 09:21
Skoro se stydím přiznat....

…že (ač žiji skoro v tropech) moje nejoblíbenější ovoce je obyčejné Mango.
A když si chci opravdu pochutnat, napustím si vanu a v té mango konzumuji.
Na druhém místě je Durian, ale to se mi doma netrpí.

jolana
5065 příspěvků 25.11.07 12:18
Fiky

cerstve sa dobre oplachnu a papaju aj so slupkou, ta slupka je tenunka ked su dobre dozrete..inac ja ich lupem a otvaram a poriadne do nich hladim pre istotu, lebo ked su cervive tie cerviky su skoro na neroznonanie od duziny. Rozonavame tak, ze jednoducho sa nam tam daco hybe …figy cerstve sa vyberaju tak aby ta ich spicka bola co najviac zatvorena, hneda a sucha a nie puknuta alebo otvorena… ..opuncie sa jedia aj so zrnkami sa nevyberaju a su zdraveee… ..su uz vyslachtene opuncie bez semienok…aj kaki su uz vyslachtene tak, ze sa hryzu ako jablcka, nemusia sa uz nechat dozrievat aby boli makke…

spanny
159 příspěvků 26.12.07 11:00
Kaktusovy fik

Poraho, podivej se na tento clanek.
http://en.wikipedia.org/wiki/Opuntia
Koupila jsi ovoce ktere se Anglicky naziva prickly pear an u nas ve Spanelsku tomu rikaji chumbo. Spanele to ji samo o sobe. A mas pravdu, ma to moc pecicek a me to zrovna tolik moc nechutna. Jestli umis Anglicky tak si ten clanek precti a jestli ne tak mi rekni a ja ti to prelozim.
 Kamila

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz