Houby - pokračování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tea63
935 příspěvků 14.09.07 13:38
Houby - pokračování

Zdravím " houbaře „! Už jsem napsala Jandulce, jak můj tatínek pěstoval " límcovku“. To už je mnoho let zpátky, tehdy to byla nějaká móda, ale do dneška si to pamatuji. Vykopala se obdélníková jáma, do toho se rozeselo koupené podhoubí, přikrylo nějakými deskami a průběžně zalévalo. Muselo tam být teplo a vlhko. Za čas se to všechno začalo bělat a pak už jen rostly a rostly a rostly:-)) Veškeré příbuzenstvo nemohlo řízky z límcovky ani vidět a my taky ne.:-)......Co bych za to teď dala!…Hlívu kupuji v supermarketu …Papa. T.

Reakce:
jolana
5065 příspěvků 14.09.07 14:26
..a ja..

..dodam, ze moja teta zaockovala pnik hlivou a cakali, cakali, hlivy sa nedockali… pnik ako okrasu nechali. Na druhy rok v lete zrana na dvorku hodila pohlad na pnik a ten cely obsypany krasnymi vonavymi hlivami …

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.07 18:38
Hlíva, anebo něco jiného

na pníku, Jolanko :-)) Bohužel nám letos umřela krásná velká nektarinka, takže už mám jasno, že kmen zůstane, alespoň chvíli, a zkusíme na něm nějakou houbu vypěstovat, už se těším, že nebudu moci vidět řízky, Teo :-))

Jarka7
208 příspěvků 08.10.07 18:57
Pěstování jedlých hub

Nechci se vám vnucovat, ale zabývala jsem se pěstováním hub profesionálně několik desetiletí. Nejlépe mne najdete na mém: jaruna7.bloguje.cz, kde jsou úryvky z mých knih o postupech pěstování nejen hlívy a límcovky, ale i o dalších. Pokud vás to bude zajímat, napište dotaz. Budu se těšit.
Najdete i odkazy na mé knížky o houbách, které vyšly ve Vyšehradu a jsou ještě k mání.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz