moučný mol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tasauri
17 příspěvků 08.11.04 13:32
moučný mol

Zdravim vsechny,
mam velky problem, ktery me uz poradne vytaci. Nevim jak na moucného mola. Uz jsem vyhazela celou kuchyn, ale je to tyden az uz tu zase poletuji. Muze mi nekdo poradit, jak se toho zbavit?Dik moc
Tasauri

Reakce:

Kari
545 příspěvků 08.11.04 15:01
Tasauri,

asi existují určitě nějaké chemické přípravky, ale moje maminka i babička dávaly do spíže sušenou pomerančovou kůru nebo snítku levandule. Fungovalo to spolehlivě i na šatní moly. Ale je třeba to po vyčichnutí obměňovat.

Labužník Sarka
433 příspěvků 08.11.04 15:10
Tesauri,

mne se mnozili mrchy v oves. vlockach. Cervici mne lezli vsude. Chodila jsem asi mesic s pap. uterkou a likvidovala jsem je i ze stropu. Po mem vyhranem boji jsem dala do spajzu pasky lepici urcene primo na moly. Od te doby mam pokoj a muzu klidne se pohybovat po byte. Preji ti uspesny boj

tasauri
17 příspěvků 08.11.04 15:20
spajz

bydlim v panelaku, tak spajz nemam, a mezi potraviny se bojim pouzit neco chemickeho.. Ale ta levandule nebo pom kura neni spatny napad.. Dik zkusim

Vali
1326 příspěvků 08.11.04 17:58
moučný mol - jak na něj ????

v drogerii se prodává FEROSET TETRA slouží k signalizaci výskytu a k přímému odchytu zavíječů Pyralidea, jejichž housenky jsou významnými škůdci potravin rostlinného původu. Je ekologicky naprosto neškodný - neobsahuje žádné insekticidy! Je určen pro domácí spižírny, obchody s potravinami, mlýny, pekárny.
Je to pruh papíru s lepem, mám to lety odzkoušené jako nejlepší přípravek proti moučným molům, není to drahé.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 09.11.04 11:27
lepítko

i my doma v době výskytu chytáme tyhle potvůrky na „lepítko“ - dá se koupit v drogerii za cca 15 Kč a není to žádná chemikálie - klidně to dám i přímo do skříně s moukou - jen pohled to potom není moc příjemný…

Labužník milda02
50 příspěvků 11.11.04 09:56
Moli

Mám podobné zkušenosti s výskytem moučného molu, několik let po sobě. Používám lepicí proužky apod. Letos tento hmyz zamořil celý náš dům - panelák. Rada jedné sousedky zněla: položte v místech kde se nejvíce vyskytují rozbalené toaletní mýdlo. Je pravda, že od té doby nejsou v kuchyni vůbec vidět. Zda zapůsobila rada nebo nastoupila nějaká jejich tělesná přeměna nevím. Prostě nejsou.

jezinka49
17 příspěvků 12.12.17 18:00
molouši

Jako tohle je pěkné svinstvo. Dobrý článek jsem našla zde - http://zdravi-hubnuti.cz/…proti-molum/ . Nám pomohly takové ty lepící použkyy + probrání veškerých potravin + vysátí kde jen to šlo.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz