co s fenyklem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jantar
170 příspěvků 05.11.04 20:18
co s fenyklem

chtěl jsem vypěstovat fenykl takovej ten co má tu placatou spodní část ale mám jen listy , ty řapíky jsou moc malý..a seminka…

no poradíte co stim..... kromě toho hodit to slepicim

vim jen to že semíka jsou proti prdíkům

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 05.11.04 20:33
jantare,

nejdřív k tomu pěstování, pokud chceš mít u fenyklu ty zdužnatělé řapíky - bulvy, musíš ho vyjednotit zhruba na vzdálenost 50 cm a semena a nať můžeš použít na ryby, k dušené zelenině, do pečiva, pikantních sušenek, k nakládané zelenině, zelí, do zeleninových salátů, k červené řepě…jinak je také fenykl dekorativní rostlina a již během prvního roku je schopna vytvořit tzv. živý plot…kvete celé léto až do zámrazu…

ajta
590 příspěvků 05.11.04 22:51
chi chi

tak tomu říkám sen labužníkův… mít dokonce i živý plot na zahradě jedlý.....

jantar
170 příspěvků 09.11.04 23:09
No jo..

pokud chceš mít u fenyklu ty zdužnatělé řapíky - bulvy, musíš ho vyjednotit zhruba na vzdálenost 50 cm
to jsem udělal a nic…

a semena ----- drcená jsem použil na kýtu dle Jamie O.

a nať můžeš použít na ryby, k dušené zelenině, do pečiva,
pikantních sušenek, k nakládané zelenině, zelí, do zeleninových salátů, k červené řepě…jinak je také fenykl dekorativní rostlina a již během prvního roku je schopna vytvořit tzv. živý plot…kvete celé léto až do zámrazu…
na plot to moc hustý není ale děkuji..

Jenofefa
1315 příspěvků 10.11.04 09:27
Teda docela nejapný dotaz...

Ne, že bych Tě chtěla podceňovat, ale jaká jsi použil semena? On ten fenykl, co dělá ty „bulvičky“ je jiný druh, než ten fenykl, co se pěstuje na semeno (třeba do červené řepy). Pak by to jednocení bylo na nic.

Labužník Sarka
433 příspěvků 10.11.04 09:39
Fenykl

Jeden rok jsem ho pestovala. Vysela do truhliku, protrhala a po tom na:,–(ila na zahradku. Fenykl musi mit spon 20×20.Pokud nema misto jde do kvetu a listu. Pri velikosti gol. micku prihrnout zemi a pri velikosti ten. micku muzeme sklizet. Potrebuje dobre pprohnojenou zem. Ja mela tenkrat toho tolik, ze nam bylo zle jen pri pohledu na nej. Tak mnoho vypestovaneho fenyklu preji

Labužník Sarka
433 příspěvků 10.11.04 09:43
dodatek

potrebujes Foeniculum vulgare ssp. dulce FENYKL OBECNY SLADKY

vencal
213 příspěvků 10.11.04 09:56
Jenoféfo

Nechápu, proč tomu říkáš „nejapný dotaz“, né každý je šikovný a chytrý jak Přemek Podlaha, od toho tady tahle diskuze je, aby se každý mohl na cokoliv, co ho při vaření a souvisejících věcech trápí, zeptat. Takže klídek a hurá listovat v Receptářích apod.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz