"Mokre" kremove cukrovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Andry02
121 příspěvků 09.11.04 13:42
"Mokre" kremove cukrovi

mam jednu prosbicku. Uz leta pecu spoustu druhu cukrovi a jsem na svoji sbirku patricne hrda…jen manzel ma jaksi jine chute :-(( A tak zatimco ja mam rada spise susenkove a ne moc sladke (cokoladove kavove atd) cukrovi, manzel po mne chce nejake poradne sladke kremove. No a ja zadne neumim, protoze ho nerada. Nemate nekdo vyzkouseny recept? Uz jsem probrouzdala Labuznika a nasla ruzne maslove kremy, ale prijdou mi vsechny stejne, tak jsetli treba nekdo nemate nejakou specialitku? At ho potesim aspon 2 -3 druhy… A jeste - jakou mate zkusenost s mlekem nebo slehackou nebo pudinkem do ruznych kremu na vanocni cukrovi? Nezkazi se to? DIKY moc

Reklama

Reklama

Reakce:

babi
6360 příspěvků 09.11.04 14:44
Andry...

priprav treba Lanyze, na Labuzniku je nekolik receptu. Pripravuji je kazde Vanoce a v chladnu vydrzi hodne dlouho, i kdyz jsou prakticky z masla. Nebo zkus Is(s hackem)lske dorticky, spicky a ulky. Mozna si ja, nebo nekdo jiny vzpomene i na jine vlacne, kremove cukrovi.

Mej se pekne,

vrba
106 příspěvků 10.11.04 16:10
Andry

no já dělám linecké košíčky plněné ovocem a želatinou, moje mamina dělá z kakaového těsta košíčky a plní je ořechovým krémem na vrch s čokoládovou polevou a mandlí, nebo čokoládové rohlíčky s krémem. Přidám tyhle recepty na labužníka. Ještě ke krémům, nemám ráda těžké máslové krémy a tak všechny (nebo většinu) nastavuji, ale s pudinkem jsem neměla dobré zkušenostii (rád se sráží v krému) tak nastavuji moučnou kaší.

Eleeen
1127 příspěvků 11.11.04 07:49
Moje vzpomínky na babičku...

taky nastavuji krémy moučnou kaší, protože pak můžu cukroví i zamrazit (s pudinkem to nejde). Já si pamatuju, že moje babička dělala plněné oříšky. Ořechové těsto, namačkané do těch formiček ve tvaru ořechu a upečené, pak vždycky 2 půlky slepovala máslovým krémem a celé to pak zčásti namočila do čokoládky. Mňam!!! Anebo malinké věnečky z odpalovaného těsta s vanilkovým krémem. Tvarů z odpal. těsta si můžeš napéct víc a plnit libovolně až před příchodem návštěvy - já dávám třeba i jahodový pudink anebo (naslano) salát z krabích tyčinek.
Další babiččino cukroví: upekla 3 plechy nízkého piškotu, jako na roládu, ale nezamotala ho. Vykrájela z nich kolečka (průměr 6 cm). Vždy 3 kolečka poslepovala ořechovou mazánkou, vznikl jí váleček. Boky taky něčím potřela a oválela v mletých vlašácích. Nahoru pak dávala čokoládu. Říkali jsme tomu ořechové dortíčky. Asi je letos z nostalgie udělám… A z těch zbytků dělala bááječné piškotové kuličky (taky měkké).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz