Meruňkový džem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blueska
149 příspěvků 29.07.05 05:28
Meruňkový džem

Nemá prosím někdo recept na meruňový džem dle Delia Smith? Dělala jsem ho loni a nenapsala. Dělá se bez konzervantů, pouze se meruňky zasypou cukrem a nechají přes noc (jde mi o váhový poměr meruňky:cukr) a pak se přidá pár nastrouhaných jader. Díky předem.

Reakce:

tresnicka
58 příspěvků 31.07.05 16:29
pro Bluesku

Tak jsem Ti nasla ten recept na anglickem netu. Ty proporce jsem Ti tu prelozila a zbytek, jestli umis trochu anglicky si muzes osvezit na pridane strance.

2 lb (900 g) merunek

2 lb (900 g) kryskaloveho cukru

juice 1 velky citron

about 1 oz (25 g) masla

Ja sama jsem delala asi 3 rozdilne druhy merunkove marmelady. Cukru jsem davala jen 700 gr a do jedne jsem pridala trochu skorice, do druhe spoustu vanilky (u nas jsem dostala nastrouhanou a ususenou vaniklovou lusku a do treti jsem uz po uvareni pridala trochu kokosoveho likeru. Vsechy jsou vyborne, podle zdani tech lidi, co sem jim to temer vse rozdala, protoze mame tento rok velkou urodu. Preji Ti mnoho uspechu ve vareni.

anglicka stranka celeho receptu je zde

Doufam, ze se mi to podarilo, Vencal ma se mnou velkou trpelivost a timto mu take verejne dekuji.

tresnicka
58 příspěvků 31.07.05 16:39
Tak jeste jednou :

to nebyla Vencalova chyba, ale moje.

Tak jeste jesdnou zde

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz