Mangold?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jujo
1 příspěvek 20.02.04 17:40
Mangold?

Potrebuji nejakej zakladni info o mangoldu a ovoci „chirimoya“.

Reklama

Reklama

Reakce:

babi
6360 příspěvků 20.02.04 23:01
Jojo...

právě jsem pro Tebe vypotila odpověď a nějak se mi podařilo ji ztratit v ethétu. A tak začnu znova

MANGOLD = Cvikla = Římská kapusta se podobá vzhledem řepě cukrovce, ale má nepatrný kořen. Jeho velké kadeřavé listy jsou bohaté na vitamín C a podvitamín A. Na jaře se prodává z pařenišť a skleníků. Listy se používají na saláty, nebo dušené jako špenát. Odrůda se silnými širokými řapíky se očištěná od listí připravuje jako chřest politá máslem, nebo jemnou omáčkou. Existují odrůdy s řapíky barvy žluté, bílé, nebo rudě červené. (další informace v ingrediencích - zelenina) .

CHIRIMOYA = Láhevník čerimoja = drahokam Inků. Je to sabtropické ovoce, které je snad tím nejchutnějším na celém světě. Jeho bílé, šťavnaté, lahodné, pikantní, slaďoučké maso je skryto pod nic neříkající zelenou tenkou slupečkou, připomínající artyčoky. Kdo čirimoju ochutnal, zajisté zatoužil po další a další. Říká se, že ovoce chutná jako směs jiných z tropů, jako je papaja, ananas, mango, banány, citrony a kokos. Čirimoja však chutná jako…no jako čirimuja. V Californii se prodává od listopadu do června příštího roku. Pěstuje se však také například v Chile a Austrálii. Někdy, když se ovoce koupí tvrdé, nechá se uzrát při pokojové teplotě. Má totiž schopnost uzrávat i po utržení se stromu. A jak se jí? Rozřízne se napůl a vyjídá se pomocí lžičky, nebo se nakrájí jako meloun na dílky, anebo se rozmixuje a použije k náplni dortů a pájů.

Doufám, že jsem trochu pomohla. Budou zde snad obrázky.

babi
6360 příspěvků 21.02.04 00:41
P.S.

dvě korekce. Jujo! a název Láhevník čirimoja. Omlouvám se!

jantar
170 příspěvků 26.06.04 21:17
špenát

špenát z mangoldu
suprový
příprava jako z normálního listového

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz