Mainz/ Mohuc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jolana
5065 příspěvků 18.02.12 23:48
Mainz/ Mohuc

..bol tam uz niekto z vas, ake ma skusenosti, poznatky, poznamky a kde byval hlavne..dakujem :)

Reklama

Reklama

Reakce:

mrtvola
1394 příspěvků 19.02.12 17:52

Jolanko, můžu Ti doporučit hotel Neubrunnenhof, je úplně v centru, centrovatém a je tam klid. Mají i konferenční centrum, ale to asi není to nejdůležitější ;) . Jestli se na něj chceš podívat, tak tady je web: http://www.cityhotel-neubrunnenhof.de/. Není ale bohužel z nejlevnějších. Nikdy jsem tam neměla žádný problém a rezervace není potřeba půl roku dopředu.

jolana
5065 příspěvků 19.02.12 19:22
Mainz/Mohuc

Mrtvolo, vies ze som si ta tipla? .. ja som to vedela ze budes mat daco a poradis… vrele diky :) ..pozerala som a pacilo sa . Navyse skusenost inych je najlepsi sprievodca a ked vravis ze klid to je ono, to je viac ako vitane. Napiseme si tam , uvidime..Prosim ta, pacil sa ti Mainz? citila si sa tam prijemne? je to bezpecne a privetive mesto..pred cim by si varovala a co by si doporucila napriklad..ani si nevies predstavit nevies aku radost si mi urobila :hug: :mavam:

mrtvola
1394 příspěvků 19.02.12 20:08

Já asi nejsem moc směrodatná, mám moc ráda stará města a v Mainz jsem vždycky litovala, že musím pracovat a nemůžu courat celý dny. Ale ve zkratce - určitě si nenech ujít chagalovy vitráže u sv. Štěpána. Dóm, je přes tisíc let starý, sídlo mohučských biskupů, na mě je možná trochu moc monumentální, ale nádherný. Stoprocentně muzeum, protože v Mainz žil Guttenberg. Bylo to kurfiřtské město, takže vlastně celé staré město je nádherné (a nejhezčí jsou ty kvárničky, co mají moc dobrý koláče) a povinnost je myslím kurfiřtský zámek. Římské památky, jestli máš ráda antiku. já je vždycky odsouvám až na konec. Ale nádherný židovský hřbitov a vůbec z židovských památek aspoň to, co přežilo WW II. V Mainz žil ben Kalonymus a taky tam při pogromu samozvaných křižáků umřel, když před tím zabil celou svou rodinu. Je skoro tak krásná jako Köln nebo AAchen, možná víc.
Jo a mají docela světový unikát - univerzitu aplikovaných věd, všechny univerzity pěstují spíš základní výzkum, aplikovaný je popelka.
Kdybys chtěla nakupovat, tak určitě v Römerpasage. A rozhodně si musíš dát rýnského lososa. Jméno dobré hospody ze mě teď nevypadne, ale to je tím, že jsme tam byli pokaždé někde jinde a všude to bylo výborné. Taky zkus Sauerbraten, něco jako svíčková, ale mně chutná víc, že není tak těžká. A hlavně ty koláče :), a to nejsem na sladký.
Určitě si to užiješ, bohužel to tam nepatří k příliš laciným destinacím. Já vždycky těžila z toho, že jsem tam byla služebně. ale stejně si myslím, že to stojí za to. Moc Ti to přeju! Pa h

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz