Spáleniny v kuchyni (nejen)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.12 10:20
Spáleniny v kuchyni (nejen) ZEDITOVANO !

Tohle mi prislo mailem a nahodou i ja tu zkusenost mam. Fakt to funguje! Text jsem upravila

Před nějakou dobou jsem vařila kukuřičné klasy a píchla jsem vidličkou do vařící vody, abych zjistila, jestli je kukuřice hotova. Minula jsem ale kukuřici a má ruka se ponořila do vařící vody…
Můj kamarád, který je vietnamský veterán, k nám přišel právě v okamžiku, kdy jsem skučela bolestí.
Zeptal se, jestli někde nemám trochu obyčejné staré mouky…
Vytáhla jsem ze spíže pytlík mouky a on mi do něj strčil popálenou ruku. Řekl, abych ruku v mouce nechala deset minut, což jsem udělala.
Pak jsem ji vytáhla a ruka nebyla červená, nebyl na ní puchýř a já jsem necítila žádnou bolest. Po této zkušenosti mám v ledničce stále pytlík mouky a kdykoli se popálím, studená mouka je ještě lepší než mouka v pokojové teplotě.
Mějte stále v ledničce pytlík mouky.
Nedávejte ruku pod kohoutek s tekoucí studenou vodou, strčte ji na deset minut přímo do mouky!
EDITACE
I ja jsem tentokrat nalitla na
HOAX , jedna pani tu na to upozornila. Presto prispevek ponecham, protoze vyzkouseni nic nestoji a neposkodi. Pockame, az sem nekdo vlozi vlastni poznatek.

Diskuze k tomu je zajimava a je tady
http://www.hoax.cz/…uka/diskuse/

Je patrne, ze to opravdu funguje. Pouze z toho kdosi a kdesi udelal spamovy text a rozbehlo se to nasledne jako hoax. Ono na kazdem šprochu muze byt neco pravdy a z diskuze to lze vycist.

Reklama

Reklama

Reakce:

bocianka
528 příspěvků 18.02.12 10:28
wydro,

díky za tento poznatek. Od teď mám mouku v ledničce taky. Doufám, že ji nebudu potřebovat.

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.12 10:38
bocianka,

to doufame vsichni, ale v kuchyni se spalis ani nevis jak.

di
2451 příspěvků 18.02.12 11:12

Viz http://www.hoax.cz/…iny-a-mouka/

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.12 11:21
zase HOAX

Tak to me opravdu nenapadlo. Az na to, ze ten text je opravdu silne pofiderni.
Nicmene asi na tom neco pravdy bude, znam to uz hodne let a funguje to. Urcite kdyz to nekdy nekdo vyzkousi, nic tim nepokazi, domnivam se.

jolana
5065 příspěvků 18.02.12 11:52

wydro, ja mam v kuchyni aloe vera.. :lol:

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.12 11:56
Jolano,

ta prava aloe vera :P je snad lepsi nez ziva voda ! :potlesk:

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.12 14:38

Hmm..to by mě tedy zajímalo, co by si tak zdejší ověřovatel spálil, kdyby se to pokusil ověřit… :think:
Kdyby…kdyby… no ale to asi nejspíš vůbec nehrozí…zase tolik odvahy mít nebude..
:mrgreen:

Alis
2617 příspěvků 18.02.12 15:30

Nevím, jestli to tenkrát byl hoax nebo placebo, ale moje babička, když jsem se spálila o kamna, mi vždycky nasypala do mísy hladkou mouku a ta krásně chladila. Víc si nepamatuju. Nevím, jestli se vytvořil puchýř nebo ne, ale bylo to rozhodně příjemnější, než dívat ruku pod ledovou vodu, která „pálí“.

Díky za připomenutí :-)

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.12 15:41
Alis,

mne se to prave take vybavilo, tak me ten hoax docela zaskocil. Zajimava je pod tim ta diskuze. Jsou lide, kteri se takovych „receptu“ boji, jini zapamatuji a vyzkousi. Jsem rada, zes to napsala, ze tu nejsem za trotla, co si cachta spaleniny v mouce.
Takze by se to dalo nazvat hoaxem proti sve vuli

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.12 14:56
tak se mi to povedlo

pripekla jsem si kus palce v troube na keramickem kastrolu. Driv nez jsem zacala kvilet, vetkla jsem palec do mouky. Studene mouky. 10 min jsem vydrzela. Nejen prijemne chladila, ale ted je to 45 min od vytazeni z mouky a palec neboli (po vytazeni z mouky jsem ho oplachla).
Takze ono na tom hoaxu neco bude. Asi vyjimka, ktera potvrzuje pravidlo :P

Ačraj
697 příspěvků 28.04.12 22:56
Spáleniny

bocianka, mouku si nech v ledničce, ale rozhodně nepoužívat na spáleniny, blbost, jak má být… :pocitac: :zed:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz