Madeira

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Berry02
80 příspěvků 01.11.04 09:47
Madeira

Nevěděl by někdo kde zakoupit omáčku Madeira? Na Labužníkovi jsem našla recept, ale je to pro mne dost složité

Reakce:

Labužník Milan02
18 příspěvků 04.01.05 05:28
...

Ahoj,
docela jednoduchý recept najdes v dadalove kucharce.
http://dadala.hyperlinx.cz/
Preji dobrou chut.

Eleeen
1127 příspěvků 04.01.05 07:22
víno

Já bych docela ráda uvítala zmínku o tom, kde se dá koupit víno Madeira. Poradí někdo?

ajta
590 příspěvků 04.01.05 11:34
Eleeen....

víno Madeira bývá k dostání v Tescu…
pokud si toastík dobře pamatuje, tak v Olomouci v centru bývala dobře zásobená speciálka na alkoholické nápoje, takže pokud ještě existuje, zkus to tam…

Eleeen
1127 příspěvků 04.01.05 12:28
...

A zrovna včera jsem šla kolem, já trdlo! Příště půjdu až zase za týden, tak to zkusím. Mají tam i super čaje a kávy. Máte pravdu.
 Dííík!

Labužník Berry02
80 příspěvků 05.01.05 07:48
víno Madeira

… jsem po delším hledání objevila v makru. Mají ho tam schované mezi dezertními víny takže jsem ho přes svátky vyzkoušela do vaření a byla to ňamka.

simon
9 příspěvků 11.01.05 00:24
...

to Eleeen - dobrou madeiru sem tady jeste nesehnal, jen na madeire

jmena jako leacock, cossart gordon, blandy tady proste nejsou(rekl bych) a ty napodobeniny od firmy likor nema smysl kupovat, ani madeiru ani sherry od firem calem a burmester. V Hypernove kdysi prodavali 3 letou madeiru justino henriquez a to byla taky bida … malmsey by pri primhoureni obou oci sla nahradit kyperskou commandarii st. john, ta byva obcas k sehnani v hypermarketech a nebo tady: http://www.kolebkavina.cz/

Eleeen
1127 příspěvků 11.01.05 08:39
simon,

díky za informace, co kupovat nemám. Ale co si koupit můžu?
Máš nějakou vyzkoušenou značku? A třeba přímo z Madeiry?
Možná, že „Dárka a specializovaná prodejna“ mít nebude, ale nějaká lepší vinotéka by mít mohla.
Poraď, co si koupit můžu!!!!

simon
9 příspěvků 11.01.05 10:08
...

to Eleeen - madeiru od tech 3 co sem jmenoval(a jeste sem zapomnel na Henriques & Henriques) ti muzu doporucit, jsou to sice velky a znamy jmena, ale nejedna se o zadnou zprofanovanou znacku a kvalitu, ono byt velky vyrobce na madeire a velky v kontinentalnim portugalsku je krapet rozdil :), cili od nich doporucuju ochutnat de facto vsechno na co narazis.

madeiry(jakoze fortifikovaneho vina) jsou 4 typy malmsey(tez malvasia) jako sladka madeira, Boal jako polosladka, Sercial jako sucha a Verdelho jako polosucha.

tu malvasii/boal z u nas sehnatelnych veci nahrazuju commandarii st. john, tez velmi dobre piti, jen z jineho ostrova :). Ty zbyle typy se daji nahradit portskym, ale ja portske nemam moc rad kvuliva te jeho zprofanovanosti ktera se odrazi v kvalite(alespon v kvalite toho co se da koupit u nas), lepsi je zkusit treba Saler od Spalkovych, coz je vino stejneho typu(nahodne sem ho nasel treba tady, http://www.vinumcos.cz/vino.php?…)…a pokud chces experimentovat po morave tak muzes jeste zkusit Aueruv kriz od vinnych sklepu lechovice, nikdo dalsi kdo tyhle vina dela mne ted nenapada, ale urcite se najde

Eleeen
1127 příspěvků 11.01.05 10:26
simon,

díky moc za vyčerpávající info. Všechno si to zapíšu za uši. A jestli někdy budu mít štěstí a narazím na „to pravé“, tak dám vědět!

Carl_Jung
13 příspěvků 11.11.05 15:21
TO SIMON - prestan s plkama o firme Likor

… vys ty vubec o cem mluvis??? Od Calem a Burmester Likor prodava PORTSKE!! Coz je trochu o necem jinem, nez MADEIRA. A onen Henriques & Henriques je take od firmy Likor, kterou takto hambis. Jo jo, jsi dalsi vinny rozumbrada, vid ?

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz