Cream of Tartar

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

salgo
146 příspěvků 26.10.04 08:27
Cream of Tartar

Prosím poradíte mi, kde sehnat, nebo čím nahradit tuhle ingredienci? Našla jsem si úžasný mandlový dort, ale nevím co s tím. Mimochodem vřele doporučuju tuhle stránku (odkaz na ni mám samozřejmě z labužníka):www.joyofbaking.com
se kterou jsem strávila velmi příjemný večer. Díky

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 26.10.04 09:57
Cream of Tartar

Salgo, česky je to vinný kámen a je to postranní produkt při kvašení vína. Funguje podobně jako kvasinky. Nedělala bych si ale velké starosti a klidně ho vynechala, neboť bude nejspíš obsažen v prášku do pečiva.

Labužník Andry02
121 příspěvků 27.10.04 10:34
...

Ja mam recept z jineho soudku, a to na domaci plastelinu pro deti, kam se taky dava tenhle Cream of Tartar. Zatim jsem ho tady v Cechach nesehnala… Jo a taky se pry doporucuje pridat speticku do bilku pro poleve na pernicky, drzi pak daleko lepe - ale je to z druhe ruky, overeno nemam :-((

salgo
146 příspěvků 01.11.04 08:33
Diky za rady

Mezitím jsem ten koláč (nebo dort?) upekla a hned taky snědla. Byl moc dobrý. Vinný kámen jsem vynechala, a po konzultacích s moudrou kolegyní jsem ho nahradila 1/2 lžičkou citronové šťávy (přidává se totiž do šlehaného bílku, tak jsme usoudily že by to mohlo odpovídat) no a povedlo se. Recept byl fakt skvělý, až se dostanu domů, přidám ho na Labužníka.

Sarah
19 příspěvků 01.11.04 13:47
Tartar x jedlá soda

Nedá se to nahradit jedlou sodou? Někdo mi dokonce říkal, že je to jedno a to samé. Sara

Dinofly
1 příspěvek 13.07.13 11:07
Vinný kámen dostupný

Narazila jsem na kypřící prášek z vinného kamene (cream of tartar) v obchodě ekokoza.cz, ale určitě se najde i jinde. Chvilku to trvalo ale dostal se i k nám.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz