libecek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník ruza02
12 příspěvků 20.04.03 15:39
libecek

V mnoha receptech se tato vyrazna bylinka vyskytuje, moje mamka ji mela na zahradce snad od jakziva. Zijeme vsak prilis daleko abych si mohla kousek ukopnout a myslim ze i celni kontrola by byla proti libecku v mem kufru.
Pestovali jste nekdy libecek ze seminka? Neznate prosim anglicky nazev teto bylinky? Dekuji.

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Liva02
31 příspěvků 20.04.03 17:26
LIBEČEK (n. Liebstockwurzel, a. Lovage, l. Levisticum officinale)

meisje
580 příspěvků 24.04.03 11:43

Taky ziji mimo CR a libecek jsem si v kufru privezla z Prahy od maminky {nejen libecek-i jine kyticky a bylinky} a celnici proti tomu nikdy nic nenamitali i kdyz me prohlizeli.Tak doporucuji si kousek ukoupnout a drze prevest pres hranice. U nas v Holandsku se libecku rika MAGGI-PLANT a jedna moje anglicka pritelkyne to nazyva SOUP-PLANT. Jinak jde i vypestovat ze seminek, ale je to piplacka. Hodne stesti......

Labužník ruza02
12 příspěvků 29.04.03 19:48
podekovani

Dekuji vam obema.
Po dukladnem prozkoumani vsech zahradnictvi a podobnych kramu, jsem tam kde jsem byla. Nejsou ani sazenice ani seminka. Musim tedy pockat na letni dovolenou. Dekuji

glama  30.04.03 09:26
A ještě jednou libeček...

už jednou jsme tu o libečku diskutovali. Říká se mu také Magovník.Nám roste na chatě divoce, z dávné vý:,–(by. Dorůstá až ke dvěma metrům (!) a má silně zdřevnatělý stonek. Vždy na podzim ho seřízneme k zemi a na jaře opět vyrazí. Češu ho jak ovoce! :-)))) Průběžně odtrhávám lístky které potřebuji a koncem sezony oškubu celý a nasuším, nebo zamrazím.Nová semínka jsem koupila loni v Novém Strašecí v květinářství a minulou středu (!!!) odeslala letecky do Kanady Babi!Tak doufám, že se jí podaří také vypěstovat tuhle senzační bylinu a skvělé koření. A tu placatou petrželku, která mi od ní přiletěla loni jsme za:,–(ili tento víkend! Labužníci si pomáhají až přes moře:-))))

babi
6360 příspěvků 30.04.03 14:22
Libeček dorazil...

dnes do Kanady. Glamo, moc a moc Ti děkuji za Tvoje vřelé srdce a nejenom Libeček/Lovage, ale také ten hřejivý, perfektní a krásný dáreček s Tvým osobním dotekem (a ne jedním!), který zajisté přijde víc jak vhod! Libeček budu hned sázet! Poreferuji, jak jsem uspěla!
S pozdravem všem Labužníkům, Babi.

Labužník ruza02
12 příspěvků 08.05.03 18:39
a mam ho

pro vsechny priznivce libecku zijici na opacne strane sveta:

www.seedsofchange.com

V hledacku si nechte vyhledat - product - lovage

Labužník Věrka..02
6 příspěvků 16.05.03 20:45
ruzo,

nevim, jestli jsem dobre pochopila, ze libecek stale nemas, myslim tak, aby sel hned pouzivat. Zrovna jej susim i pro sve dve dcery, kterym ho take posilam. Pokud nebudes za:,–(ne proti, rada ti poslu v dopise suseny, nevycitej si postovne, to nestoji tolik, a budu rada, kdyz te trocha suseneho libecku potesi. Kdyz tak mi na muj e-mail posli adresu, a za par dnu ho mas. Zdravi Verka

Labužník ruza02
12 příspěvků 16.05.03 21:11
neuveritelna nabidka

O boze, nechce se mi verit vlastnim ocim. Server plny znalych, laskavych a obetavych lidi. O diky, za to, ze tu jste, nekdy jsou dny kdy jste jedna z mala radustek dne.
Babi, Pambelisko, Pepicku, Verko… a dalsi a dalsi Smekam a klanim se .
A ted k libecku. Za tri kratke tydny letime na par tydnu domu. Nemuzem se dockat, a libecek snad nejak doma nasusime. Avsak daleko cennejsi nez libecek, je pro tvoje nabidka. Neuveritelne, dekuji.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz