Kynuté těsto expres

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.11 18:45
Kynuté těsto expres

K jakémusi časopisu jsem dostala přibalený sáček od Dr. Oetkera Kynuté těsto expres. http://www.oetker.cz/…ufvx.cz.html
Nasype se do smíchaných surovin na kynuté těsto a nemusí se následně nechat kynout.
Zkusila jsem ho hned zpracovat a upekla jsem Švestkový koláč s drobenkou.
Chutná to výborně, jako kynuté těsto!
Když člověk spěchá a nechce zdlouhavě míchat těsto a pak čekat dlouhou dobu, až nakyne, je to docela šikovné řešení…
Těsto se jen smíchá, lehce rukama zpracuje a může se vyválet na plechu. Poklást ovoce aj. a rovnou vložit do předehřáté trouby a upéci.
Obsahuje: kukuřičný škrob, kypřící látky (glukono-delta-lakton, hydrogenuhličitan sodný)aroma, protispékavé látky (trikalciumfosfát)
Koláč je opravdu dobrý!

Znáte někdo, máte zkušenosti s tímto přípravkem, používáte..???
Docela bych si pytlík pro strýčka Příhodu koupila… Dá se normálně koupit??

Reklama

Reklama

Reakce:

2905
753 příspěvků 30.08.11 03:05

Glamo, tento „utrejch“ používám na korpusy pro slané koláče, peču do foroty pro známou, vychvaluje chuť. Sladké vyzkoušené nemám, krom buchet není zájem o kynuté. Ani na chleba jsem si ještě netroufla…
Dala jsem 400g mouky/doporučují 300g/ + jednu menší vařenou bramboru, vyšlo to, nevím co by udělalo u koláče. Korpus nemusí být moc naducaný.
Koupila jsem v Bille, jinak zásobuje známá svým a zeptám se kde kupuje. Cenu si nevybavím přesně, snad kolem 20 kč.
Ještě, píší: nemusíme čekat až vykyne, což znamená můžeme dopřát odpočinek, dvacet minut těstu dopřávám, aby se mi samou rychlostí nezdrclo :)
Jako nouzovka, rychlovka dobrý, ale na běžné pečení se nevyplatí, na 1kg mouky tři sáčky dost prodraží upečené.
Teď jsi nahlodala, že bych vyzkoušela malý bochníček chleba? :think:

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.11 09:30

2905, díky za zkušenost :-)
Já udělala přesně podle návodu ten drobenkový koláč na plech, jak se píše v popisu a je to perfektní.
Množství těsta odpovídá akorát mému plechu a víc nepotřebuji:-D
Z kila mouky bych péci nechtěla ..;-)
Napiš, jak dopadl ten chleba, pokud se odhodláš..
:mrgreen:

2905
753 příspěvků 30.08.11 19:35

To víš že dám vědět až popoženu chleba tímto práškem, jsem vážně zvědavá. Chleba peču z kila mouky, pro jednou bude mini bochniček.
Koláč vypadá dobře, skoro jako od babičky:)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz