Konina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
buraci
1136 příspěvků 18.12.07 08:33
Konina

Tak aby me Bali zase neobvinovala, ze vim a nepovim, tak vam musim sdelit, ze v plzenske Hypernove v Olympii maji v chladaku naporcovaneho konika (svickova a jeste dalsi kousky) a mozna to tak bude i v dalsich Hypernovach. Ale neptejte se me, co na to rikam…

Reakce:
Bali
1254 příspěvků 18.12.07 10:13
...

to teda koukám
Možná, že u vás je to vyjímka, že zrovna v blízkosti sámošky nějakého srazil vlak.
Jedu sice o víkendu do Francie, ale koně si asi nepovezem, on před vánoci asi nebude v nabídce. Tam teď frčí foie gras, kapouni, krocani, kachny, husy, a hlavně neskutečně čerstvé mořské dobroty. Pro ty tam hlavně jedeme Bude nás na ně doma opravdu hodně.

buraci
1136 příspěvků 18.12.07 17:58
...

Mam pocit, ze minuly rok v zime meli konicka taky, tak je to u nas takova nepekna tradice. I u nas doma budou spise jine lahudky, ale spise z duvodu ze koniky mame radsi na louce nez na taliri. Ale treba nekdo z labuzniku zatouzi po vanocni konine…

tea63
935 příspěvků 18.12.07 22:02
Konina

je báječné masíčko. Ještě nedávno ho u nás míval jeden řezník, svíčkovou za pár kaček a biftečky byly super!! Bohužel řezník zkrachoval i s biftečkama.:-( Někdo nemá rád koninu, že je nasládlá. Je to proto, že maso obsahuje více glykogenu, ale to je výhoda, protože není napadáno parazity. S tou sladkostí se musí počítat, např. do guláše nedáme čtyři cibule, ale jen jednu malou.
To není z mé hlavy, někde jsem se to dočetla, ale funguje to, třeba někdo doplní další info.
Ale maso je to výborné a pokud nemáte nějaké předsudky, a to já rozhodně nemám , běžte do toho!

Bali
1254 příspěvků 19.12.07 07:37
...

Tea mi udělala radost, předsudky stranou. Takového řezníka tu také bohužel nemáme. Ve Francii už jich je také méně.
Koníček je krásné zvíře, králíček také. Ano, jde jen o předsudky.

buraci
1136 příspěvků 19.12.07 17:18
Devcata

V tomto pripade jsou moje predsudky hluuuuboko zakorenene, stejne jako v pripade kraliku (i kdyz tam hraje roli i to, ze mi kralik proste nevoni). Presvedcit se nedam.

gmp
1603 příspěvků 25.12.07 21:27
...

Konina se občas sežene v Ostravě u Gebauera. Kdyby rodina věděla… takhle nevědí a pochvalují

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Další témata z kategorie

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz