Kompletni vybaveni do kuchyne, od taliru po sklenicky..aneb co a

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

smile_xxx
5 příspěvků 06.04.06 12:50
Kompletni vybaveni do kuchyne, od taliru po sklenicky..aneb co a

Dobry den, zarizuji si svuj byt, a zacinam uplne od piky…muze mi nekdo poradit, kolik ceho potrebuji? zacinam bydlet s pritelem, a tak toho bude potreba asi vic…abychom byli schopni „pohostit“ i treba par pratel a nemuseli jist z plastu :-) A protoye nechci mit od kazdeho dodavatele jen neco, zajimalo by mne treba, kolik sklenicek, jake druhy, na jaky alkohol…a pod. , to same s taliri a miskami a tak pod. K tomu i pribory…Je treba dobre mit :,-(u na „obycejne domaci“ pouziti a pak zvlast neco vice extra? A nebo to je jedno? A hlavne co a kolik???? Dekuji predem za rady a preji hezky den. Rada si necham poradit od zkusenejsich :o))

Reakce:

AbiesAlba
400 příspěvků 06.04.06 13:12
smile,

my jsme nakupovali s manželem v IKEA a teď už jedeme na od každého minimálně deset kusů :), přičemž příborů se snese daleko více, protože je člověk občas používá i u vaření a ne jen při jezení. Hlavně se mi neustále nedostávají malé lžičky
A třeba s těmi slavnostními talíři - žádné slavnostní nevedeme, bylo by nám líto, že tak hezké talíře nepoužíváme a na vystavování nádobí nejsme ani jeden zatížený. Takže z těch krásných talířů zrovna jíme a slavnostní tabuli spíš vyzdobíme pomocí doplňků. Mimochodem nás už je ale pět :))
Víc ti moc neporadím, na to jsou na Labužníkovi určitě lepší odborníci.

marmelada
1643 příspěvků 06.04.06 13:27
Vybavení kuchyně

Pamatuji, jak jsem si prvně zařizovala domácnost.. S maminkou jsme vešli do „kuchyňky“ a vzali to regál po regálu a košíky se plnily. Dnes bych ti doporučovala podobný postup nebo si vyrobit soupis. Každopádně bych nekupovala :,-(y, ale není problém koupit např. talíře či příbory po kusech. Asi se ti vyplatí kupovat v Makru nebo podobném obchoďáku a vybírat druhy nádobí určené pro restaurace neboť u těch je předpoklad, že se budou vyrábět déle a tudíž je lze dokupovat. Já jsem to udělala s talíři poté, co jsem z každé :,-(y měla dva talíře s různými dekory. Stejně se skleničkami, příbory. Ač se mi líbí nyní moderní barevné talíře, nakoupila jsem čistě bílé. Jídlo je na nich hezčí, není rušeno třeba rozdílnou barevnou kombinací jídla a dekoru. Stejně tak i skleničky. Bílé talíře a skleničky bez dekoru pak můžeš snadno upravit na „slavnostní“ jen doplňky.
Ono je toho spousta, seznam by byl na stránky a nákup asi dost zatíží peněženku. Ale to půjde postupně. Na hrncích zkus co nejméně šetřit, stejně tak i na elektrospotře­bičích, vyplatí se to. Využij internet, porovnávej ceny (na Seznamu - sekce Zboží lze porovnat vše co je na netu).

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 06.04.06 16:55
Vybavení

kuchyně a jídelny závisí kromě financí taky na tom, co rádi jíte a v jakém stylu vaříte a pro kolik strávníků. Česká klasika: potřebujete silnostěnnou pánev s poklicí 26 - 28 cm, / na řízky, závitky, karbenátky…/, rendlík se silným dnem a dlouhým držadlem ve kterém můžeme míchat omáčky drátěnou metlou, hrnce 2-4 litry na polévky, zelí a pod., nízké kastroly, pekáč s poklicí, nebo dva pekáče, které do sebe zapadají, papiňák na jídla z jednoho hrnce, luštěniny apod, :,-(a misek , zadělávací mísa na těsto, zapekací mísa, pařák na knedlíky atd.
Moderní styl: budete určitě potřebovat Wok a misky na čínu, hrnec na těstoviny, možná i grilovací vroubkovanou pánev.
Dobře si vyberte nože, aby byly kvalitní a taky aby vám padly do ruky a neklouzaly. Některé jsou dělané asi na mužskou ruku a v dámské ručce nesedí dost pevně. Nezapomeňte na dřevěná krájecí prkýnka - malé na cibulku, větší na porcování masa a vál na těsto. Závěsné nářadí vybírejte podle toho, co budete užívat, ne celé :,-(y. Dobrá je spirála na šlehání, vidlice na maso, obracečka, naběračka, dírkovaná lžíce.
Talíře, misky porcelánové i skleněné mají v IKEA za ceny 9-15 kč/ kus. Bílý porcelán je universální. Pro začátek cca 8-10 ks od každého typu, ale dá se dokoupit. Sklo bych vybrala zá:,–(ně čiré, bez vzorku, podle toho, co pijete vy i vaši přátelé. V každém případě pořiďte cca 6-8 vyšších sklenic na nealko. Nekupujte nic na parádu. Zlacené pohárky dostanete darem, až se rozhodnete do toho praštit.

trikolka
383 příspěvků 07.04.06 10:22
mate ci nemate mycku

tot dneska za:,–(ni otazka, protoze jestlize mate, budete potrebovat urcite vic priboru a mozna taky dezertnich talirku a hrnku a sklenicek, protoze se pulka z nich vzdycky bude susit v mycce, kterou ve dvu asi nebudete zapinat kazde rano. na to taky mysli! jinak ja navrhuju to, co uz tu padlo. kup si PEKNE nadobi, jestli si to muzes dovolit, a pouzivej ho bezne, ne jako slavnostni. to delame i my :) kazdej den je potom svatek

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz