Kdo poradi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

babi
6360 příspěvků 23.04.02 19:07
Kdo poradi?

Pri posledni navsteve Ceska, jsem si v Praze (6) dala pecene veprove koleno (za mych casu byvalo varene). Porce byla jako pro 3 osoby, ale zbodla jsem to vechno! Byla to pohadka! Normalne bych otravovala o recept, ale meli tam priserny fofr. Jak se pripravuje? Predvari se? Koreni se?…Poradte prosim, manzel mi ho do dnes zavidi (ale ano, dala jsem mu ochutnat).

Reklama

Reklama

Reakce:

skalis
34 příspěvků 27.04.02 03:25
koleno Mnam

Koleno vykostíme. Z francouzské hořčice, trochy piva, drceného česneku a soli uděláme kašičku. Koleno posolíme, kašičkou potřeme a necháme jeden den v chladničce. Další den srolujeme, převážeme provázkem a upečeme na cibuli. Podáváme se zelím a bramborami.

babi
6360 příspěvků 28.04.02 19:08
Diky , diky a jeste jednou diky!

Po Tve rade, jsem ihned letela koupit, jak tomu tady rikaji -sunkove koleno-. Koupila jem hned dve. Nalozila a pozvala kanadskou dvojici na ceskou specialitu. Bylo to vic jak mnam, bylo to -nebezke-!!!

Labužník Zuzik
286 příspěvků 30.04.02 07:38
Koleno jinak

U nás máme hospodu U tety (silnice mezi Moravskou Třebovou a Svitavami), která je svým vařeným kolenem vyhlášená zejména mezi dálkovými řidiči. Ale i ostatní se tam na koleno rádi staví.
Dělají ho nevykoštěné, podlité vodou s celým pepřem, novým kořením, cibulí, česnekem a solí - jako ovar. Vaří do měkoučka, pak prodávají a lidi se po tom můžou utlouct. Mám vyzkoušené, že vykoštěné není tak dobré. Já to doma po uvaření ještě odkryté strčím do trouby, aby se udělala křupavá kůrčička a to se pak žárlivě sleduje, aby někdo nedostal větší kousek. S hořčicí a křenem je to pohádka.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz